Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A tobzosfarkú gyíkot hogy...

A tobzosfarkú gyíkot hogy kell tartani?

Figyelt kérdés
(Cordylus tropidosternum) Az első gyíkom lenne, kezdőknek jó ez a gyík? ha lehet részletes leírást kérek a tartásáról és ha lehet személyes tapasztalatokat is :D neten találtam leírást de az túl bonyolult nekem.
2010. jún. 25. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ebben mi a bonyolult?

2010. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"A homok és kövek találkozásánál 2–3 darab Euphorbia resinifera növényt ültessünk. A terrárium alapterületének 75%-át 100 watt teljesítményű fűtőkábel segítségével melegítsük." ezeket pl nem lehet nélkülözni? semmi kedvem fűtőszál után futkosni az egész városban...egyébként is hogy építem én azt be? a növény mért fontos hogy olyan legyen? szimbiózis van? havernak van egy leopárd gekkója ami elég igénytelen. enek a gyíknak is olyanok az igényei vagy tényleg ilyen bonyolult feltételek kellenek neki?
2010. jún. 25. 15:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is leopárdgekkóm van. Interneten annak a leírásához is mindenféle ilyen van, nekem sose volt se lámpám, se semmi, mégis már 14 éves a gekkó..tehát azt mondanám, hogy ezeket nem kell véresen komolyan venni, de azért nem árt pl., ha télen nem 18 fok van a szobában, meg ilyenek. Mégis egy trópusi állat. Nem akarsz inkább elsőnek gekkóval próbálkozni?
2010. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a gekkó csúnya szerintem, meg már havernak olyan van én meg nem szeretnék olyat :D ez a gyík viszont megfogott a boltban.
2010. jún. 25. 22:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy csúnya! Nekem Bibron gekkóm van immár 5 éve.És egyébként fordítva ajánlanám: Én inkább gyíkkal kezdenék és utána gekkó.
2010. júl. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

SZia!


Most olvastam a kérdésed, akkor egy kicsit belemerülnék.

Nekem van két gyönyörű tobzosfarkúm, egy fiú és egy kislány. EGy 70*40*40es terkóban vannak, a háttér egy sivatagi sziklát imitál, ami a mélységét félig kitölti, a maradék 20 centiben pedig fenyő kéreg van leszórva, 5-7cm vastagon ( ez fontos, hogy az új jövevények el tudjanak bújni). A sziklákonnövények futnak, ezt nagyon kedveli az álalt, hirtelen mozgás, vagy zaj esetén ezek alá búlyik el, amúgy pedig egy spotlámpa gondoskodik a világításról és a hőről, ez a sziklát világítja meg, valamint a napsugárzást alkalmanként, heti 2szer uvb lámpával pótolom. Nagyon szeretik a viaszmolylárvát, sokan mondják hogy nem a legjobb kaja, mert elhíznak tőle, ezért kap bébiételt is, illetve tücsköt, ami talán a legjobb, csótányt ne mszívesen, mert elbújik a talajban, és ugyan azt mondják megtalálja, ezt még nem figyeltem meg hogy kutakodna. Azthiszem ennyi, remélem segítettem valamennyit:)

2010. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Utolsó, hol vetted?
2021. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!