Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görög teknős tartók tudnátok...

Görög teknős tartók tudnátok mesélni a tartásról?

Figyelt kérdés
Meg hogy mi kell nekik?Olvasgattam utánuk,de volt jó pár dolog ami összezavart ,volt ahol azt írták hogy nem szabad nekik paradicsomot/gyümölcsöket adni mert sok a cukor vagymi,máshol meg azt hogy azzal ugyanúgy lehet etetni.

2018. júl. 17. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Gyümölcsöket, zöldségeket nem szabad nekik adni, mivel kevés a kalcium tartalmuk, és a páncéljuk eldeformálódik tőlük, és betegek lesznek. Sajnos nagyon sok félreértés van a társukkal kapcsolatban, sok állatkertben és kereskedésben is adnak nekik zöldségeket, gyümölcsöket, pedig valójában ezekkel a természetes élőhelyén nem találkozik a teknős. Gyomnövényekkel és ezek virágaival, pl. Pl. pitypang, lóhere, csorbóka fajok, útifüvek, stb. Nagyon ritkán, 1-2 havonta kaphat egy nagyon kicsi gyümölcsöt nasinak, de csak kalcium porral megszórva. De ez nem kötelező, sőt.

Amiből még sok félreértés van, az a talaj. Csak erdei vagy kerti föld való a teknős alá, a kókuszrost, tőzeg, faháncs és hasonló kereskedésben kapható aljzatok ugyanis tönkreteszi az ízületeiket. Ezért nem lehet sétáltatni padlón, szőnyegen sem.


Egy teknősnek minimum 1-2 négyzetméter hely kell, és minden új teknőssel 10 százalékkal több helyre van szükségük. Ha többet tartasz együtt, később lehet, hogy külön kell őket választani, mivel bánthatják egymást. Sokszor mondják a kereskedők, ha két kis teknőst veszel, hogy különböző neműek, de valójában a tekik neme csak pár év után derül ki.


Nyáron tarhatod kint is, kinti, jól elkerített kifutókban. Akkor csak egy itatóra, nagy helyre, ételre és búvóhelyre van szüksége. Télen bent kell tartanod, vagy idősebb kora után teleltedheted is, bár ez elég komplikált és kockázatos.

Ha télen bent tartod terráriumban, szüksége van uv lámpára (ezt fél évente cserélni kell, mivel az ilyen lámpák csak fél évig sugároznak uv-t). Az uv fényre azért van szükség, mert a kalcium csak így tud beépülni a teknősök szervezetébe. Kell még egy melegítő lámpa is, ahol fel tud melegedni.


Ha még lenne bármi kérdésed, nyugodtan írj rám. Tudok küldeni pár jó oldalt, ahol sokat tanulhatsz a görög teknősökről.

2018. júl. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2018. júl. 21. 12:03
 3/5 anonim válasza:

Az #1 válaszoló leírását elolvasva teljesen elbizonytalanodtam...


Nekem 27 éve van görög teknősöm (ugyanaz), és szerencsére nem úgy néz ki, mint aki a közeljövőben szeretné beadni a kulcsot, pedig:

- szinte csak fejes salátán és némi gyümölcsön él, kedvence a banán és az áfonya (K betűs dolgokat nem adok neki)

- szoktam neki adni vitamincsepeket és kalciumport is

- nincs UV lámpája, csak melegítő (bár nyaranta leviszem a kertbe csatangolni)

- nagy terráriuma van, a talaj pedig virágföld és tőzeg keveréke

- én még tettem be neki egy kis tálkát, amibe szoktam vizet rakni, inni nem szokott belőle, de néha rájön a pancsolhatnék

- van két nagy kő is a terráriumában, az egyik alá szokta beásni magát, az a kuckója


Hím, makkegészséges és nem eszi meg a kertben található gyomokat.

2018. aug. 15. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérlek CSAK kerti gyomokat adj neki! Néha, ismétlem NÉHA adhatsz neki egy kis gyümölcsöt, de azok közt is van a mi tilos. A természetben élő görög tekik nem esznek gyümölcsöt, nem találkoznak vele túl gyakran (kivétel a szeder!) és csak gyomokon élnek. Ha tényleg tervezel görög tekit, mindenképp vedd meg Fodor Atilla (igen, így van írva a neve =D) A jól nevelt görög teknős könyvet, abban MINDEN benne van! =)
2018. okt. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 27 éve van görög teknősöm (ugyanaz), és szerencsére nem úgy néz ki, mint aki a közeljövőben A görög teknősök képesek évekig élni, szenvedve is. Utolsó előtti, te konkrétan mindent rosszul csinálsz. Sajnos a legtöbb állatkereskedésben csak a profit a cél, rosszul tájékoztnak mindenkit, nekik csak a pénz számít. A legtöbb állatkertben sem kapnak megfelelő kaját a teknősök.



"szinte csak fejes salátán és némi gyümölcsön él, kedvence a banán és az áfonya"

Ez talán az egyik legnagyobb baj. Ezeket egyáltalán nem kéne adni. Szinte semmi kalcium tartalmuk nincs, ezért a teknősöd páncélja rendellenesen nő, egy idő után úgymond "kinövi a páncélját". Púpos lesz, nem sima, a lemezei ki fognak állni, nem egyenletes, hanem "piramis", vagy lapos alakja lesz.


"szoktam neki adni vitamincsepeket és kalciumport is"

Ez bánt engem a legjobban. Pár cég agyonkeresi magát ezekkel a készítményekkel, pedig megfelelően táplált felnőtt teknősnek nem lenne rájuk szüksége. Mivel pár gyümölcs el is vonja a kalciumot, ezeknek nincs is túl sok hatásuk.


"nincs UV lámpája, csak melegítő (bár nyaranta leviszem a kertbe csatangolni)"

UV fény nélkül meg aztán fel se tudná dolgozni a vitaminokat, kalciumot.


"nagy terráriuma van, a talaj pedig virágföld és tőzeg keveréke"

A nagy terrárium eléggé relatív. A virágföld és tőzeg tele vannak vegyszerekkel, ráadásul az állaguk sem megfelelő, a teknősöd lábai szétcsúsznak rajta, tönkremennek az ízületei. Arról még nem is beszéltem, hogy a teknősök beleesznek a földbe, és abból is vitaminokhoz jutnak. Egy vegyszeres virágföld és tőzeg keveréknél ez nem túl előnyös.


"Hím, makkegészséges és nem eszi meg a kertben található gyomokat."

100 százalék, hogy nem makkegészséges. A leírtakból következtetve biztos, hogy hiánybetegségei, páncéldeformációja ésizületi betegségei vannak. Egy idő után megenné a gyomokat is, de ezekre rá kell szoktatni, ami hosszabb folyamat. Összességében kínzol egy teknőst már jó sok ideje. Ahogy teheted, vidd el SZAKÁLLATORVOSHOZ, aki ért egzotikus állatokhoz. Már nem gyógyulhat meg teljesen, de legalább a hátralévő életét rendesen élheti le. Lépj be a Teknősbarátok csoportba Facebookon, ott sok mindent tanulhatsz, és segíteni fognak, hogy rendesen tarthasd a teknősöd. Ha nincs időd változtatásra, ajándékozd el valakinek, akinél rendes életet élhet.

2018. okt. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!