Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért akarja megenni a teknősö...

Miért akarja megenni a teknősöm a követ? Tudok neki segíteni?

Figyelt kérdés
Van egy vörösfülű tekim, már idősebb. Pár napja folyton meg akarja enni a követ (olvastam, hogy segít az emésztésén), de nem tudja, mert kerti tóból kiszedett kövek vannak lerakva, tehát jóval nagyobbak, mint amit ő be tud kapni. Tudok rajta valahogy segíteni? (Mármint az emésztése miatt, az nyilván nem játszik, hogy elkezdem masszírozni a hasát, mint a macskáknak :D )
2018. máj. 19. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
teszel neki oda kisebb kavicsokat.
2018. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha nincsenek kisebb kövek? :(
2018. máj. 19. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:
akkor szerzel kisebb köveket :D
2018. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valami emésztéses dolgot valahol én is olvastam, de nem vagyok benne biztos. Közösségi oldalon van pár teknősös csoport, érdemes ott is megkérdezni.
2018. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Előszedtem neki pár apró követ, megette, most nem próbálja megenni a nagyobbakat, de folyton kapar. Ma voltam neki vitaminokat venni, mert az utóbbi időben nem volt időm nagyon figyelni az étkezésére, a párja vitaminhiány miatt betegedett és halt meg. :( Úgyhogy most odafigyelek, és ha nem hagyja abba, elviszem állatorvoshoz.
2018. máj. 22. 21:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Vitaminhiány? Akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.

Van neki UVB illetve melegítőlámpája a kimászó felett( ha nem kint tartod tóban )?

Eddig mivel etetted? Ugyanis a szárított cuccok semmit nem érnek, mert nincs bennük tápanyag.

Csak élő, vagy fagyaszott hal való neki, kiegészítésképp meg ha fogsz legyet, szöcskét, csigát, gilisztát stb., azt adhatsz neki, illetve szüksége van növényi táplálékra : vízinövényre = ettől egy kicsivel természetesebb lenne a környezete, és bármikor ha úgy érzi, tud belőle csipegetni.

2018. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!