Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős akvárium takarítás?...

Teknős akvárium takarítás? Több infó lent.

Figyelt kérdés
Kb. év végére fog kapni a mississippi tarajosteknősünk egy nagyobb terráriumot, mert a mostanit már kinőtte, nem is kicsit. Igen, sajnos csak év végén, mivel most nincs időnk vele foglalkozni, mert éppen a hálószobát újítjuk fel. Lényeg a lényeg, hogy ne koszolódjon be a terrárium, olyan szűrőt vegyek ami halaknál szokott lenni, vagy inkább olyan kis csigákat és halakat? Ha az utóbbi, akkor mennyi esély van rá hogy megeszi őket?

2017. aug. 1. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

"mivel most nincs időnk vele foglalkozni"


Ne tartson állatot, akinek nincs ideje vele foglalkozni!

2017. aug. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ne csesszél fel... mondom hogy a hálószobánk felújítás alatt van és a szekrények most a nappaliba vannak hurcolva, a teknős meg alapból ott van. Én arra gondoltam hogy MOST nem tudunk venni neki nagyobb terkót mert nem lenne hova pakolni, sokkal nagyobb lenne a mostaninál! Aki meg nem tud válaszolni az eredeti kérdésre, ne írjon semmit.
2017. aug. 1. 09:39
 3/11 anonim ***** válasza:

A csigákkal és halakkal nem érsz célt, nagy eséllyel fogyassza el őket.

Ezt nem igazán értem, hogy elkoszolódik a terrárium, én heti egyszer takarítom, nálam ez elég, nem büdös és nem néz ki koszosnak sem. A szűrő egy alap dolog, de attól még, hogy van szűrő, ugyanúgy kell takarítani, és nem akkor, amikor már mocskos.

2017. aug. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha van rá mód tartózkodjunk az ingerült reakcióktól, nem hiszem, hogy bárkinek is szüksége lenen rá.


A kérdéshez: Halak és csigák 99% eséllyel csak a táplálék szerepét fogják betölteni. A teknőcöknek megfelelő biológiai, kémiai és mechanikai szűrésre van szükségük. Ezt csak és kizárólag egy megfelelő teljesítményű és töltetű külső szűrő képes ellátni, így hát erre kellene beruháznod. Teknőcöknél a legfontosabb tulajdonság a pumpateljesítmény, az lenne a cél, hogy óránként legalább négyszer, de inkább többször forgassa át az akvárium vizét. Példa: Van egy 540 literes akváriumod 400 liter vízzel, ekkor egy 400*4=1600 lph (liter per óra) pumpateljesítményű külső szűrőre van szükséged vagy jobb megoldás lehet két 1200 lph-s. Megfelelő szűrés kialakítása mellett elég lehet havi 1-2-szer vízcserézni, illetve 1-2 havonta takarítani az akváriumot. Magát a szűrőt is csak 3-4 havonta érdemes kitisztítani. Sok gondot levesz a válladról és a teknőcnek is jobb, szóval tényleg érdemes beruházni rá.


Plusz megjegyzés: A névleges lph-nál jóval kisebb érték lesz a valódi (a pontos okát nem tudom, de mért adat alapján írom), ezért mondjuk érdemes lehet megcélozni a nyolcszoros átforgatást, úgy tuti meglesz a valódi négyszeres.

2017. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az a helyzet, hogy sokmindent szeretnék belerakni az új akváriumba, békalencsét, hínárféléket stb. Azokkal nehezebb lesz a tisztítás ha nem szűrővel dolgozom, nem?

Egyébként akkor is táplálékká válnak a csigák és halak, ha azok akkorák hogy nem férnének be a teknős szájába?

2017. aug. 1. 18:03
 6/11 anonim ***** válasza:

"mivel most nincs időnk vele foglalkozni"

"éppen a hálószobát újítjuk fel"

"nem lenne hova pakolni"

Értem én, de a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve, ezért szokták ajánlani, hogy elve legyen beszerezve a végleges méretű akváriuma.


Akvarista kategóriából tévedtem ide, lenne néhány megjegyzésem.

- A szűrő az alapkellék lenne. Előző pajti jól magyarázza, viszont nem csak az a fontos, hogy milyen az átfolyása, hanem hogy mekkora a térfogata, mennyi szűrőanyag fér bele. A szűrő alapfunkciója ugyanis, hogy a porózus szűrőanyagban otthont ad a teknőcöd által termelt ammóniát lebontó baktériumoknak. Erről a folyamatról itt találsz részletes leírást: [link] Azzal érdemes még számolni, hogy talán az Eheimet kivéve mindegy gyártó túloz ajánlott akvárium mértet illetően.

- "vagy inkább olyan kis csigákat és halakat?" A csigákkal és a halakkal maximum annyit tudsz elérni, hogy az akváriumodban fellelhető algát szarrá (ammóniaforrássá) konvertálják, amúgy is a legtöbbje saját táplálékot (alga tabletták, forrázott zöldségek) igényelnek, továbbá nem minden jószág eszik mindenféle algát. Tehát, ha a teknőcöd valamilyen csoda folytán nem nézné gyors kajának őket, akkor is csak rontottál a vízminőségeden.

- Ami "büdös" az az ammónia.

- "békalencsét, hínárféléket stb." legjobb tudomásom szerint egy idősebb teki eszeget a növényekből.

- "Azokkal nehezebb lesz a tisztítás ha nem szűrővel dolgozom, nem?" Alapvetően tök mindegy, mert úgyis aljzatporszívózol. Itt inkább az a "kosz", a veszélyes, amit nem látsz: az ammónia. Egyébként mivel van egy bio-növénykontrollod, akkora dzsungel úgysem lesz, hogy külön powerheadet kelljen venned.

- Szóval egy megfelelő szűrővel a te életed könnyebb, a teknősödé sokkal egészségesebb lesz.

- "Egyébként akkor is táplálékká válnak a csigák és halak, ha azok akkorák hogy nem férnének be a teknős szájába?" Ki tudja? Viszont akkor a halak számára IS megfelelő életteret kell kialakítanod, gondoskodnod kell az ő táplálásukról, igényeikről. És ne felejtsd el, hogy vannak "bántós": néhány jól elhelyezett tüskével megakadhatnak a tekid torkán vagy méregtüskéik vannak. Hacsak nem minden vágyad, hogy halat is tarts, én a helyedben nem tökölnék velük.

- Nyilván mostanára már megnézted mennyibe kerül egy az akváriumod méretéhez igazodó szűrő és miután fellocsoltak a padlóról rájöttél, hogy ez fél évre minimum luxus lenne. Inkább próbáljatok meg időt szakítani az akváriumot gyakoribb takarítására.

2017. aug. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"legjobb tudomásom szerint egy idősebb teki eszeget a növényekből. "


Esznek fiatalabb korukban is, csak ahogy öregszenek úgy igényelnek egyre több növényt és egyre kevesebb halat, de igazából mindig rendelkezésre kéne állnia mindkét táplálékforrásnak. Nagyon sokan sajnos már itt megbuknak a teknőstartásban és nem adnak növényt vagy ha adnak, akkor az valami emberi fogyasztásra szánt dolog és nem az ő természetes élőhelyükön megtalálható vízinövény. Szóval nagyon jó irány a hínár, békalencse és a többi. Ennek végtermékét szűrőtől függetlenül el kell majd takarítani, de ez igazán nem nagy munka. Kell hozzá egy tésztaszűrő, amit sosem ért vegyszer és egyszerűen átszitálod a homokot.

2017. aug. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Egyébként biztos hogy kell nekik növény, mint táplálék? Mississippi tarajosteknősöm van, és őt is beleértve minden vízi teknős ragadozó, nem? Javítsatok ki ha tévedek.
2017. aug. 2. 09:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, a teknősök, és ez alól a missisippi tarajosteknős sem kivétel, felnőtt korban vízinövényekkel is táplálkoznak.
2017. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még egyszer leírom: Nem csak felnőtt korukra. Egész életükben így van ez, csupán eltérő arányokban.


A teknősöknél is, pont mint sok más állat esetében az a jó tartásmód, ami a lehető legjobban lemodellezi a valóságos környezetüket. A természetben pedig rengeteg növény van, amit szívesen is fogyasztanak. Persze nem kell mindent lemodellezni (a negatív dolgokat kihagyjuk), például krokodilt sem teszel be mellé (most csak írtam valamit), de az alapvető és számukra fontos dolgokat le kell. A növény pedig mindenképpen ilyen.

2017. aug. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!