Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A görög teknős hím kb. mennyi...

A görög teknős hím kb. mennyi idő alatt éri el a végleges méretét?

Figyelt kérdés

2017. júl. 2. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentol fugg.

Volt-e teleltetve, miket kap enni, mekkora helyen van, van-e nyari kifutoja stb...

Ajanlom figyelmedbe, ha kerdesed van teknossel kapcsolatba ne itt, hanem kozossegi oldalon teknosos csoportokban tedd fel.

Ahogy eddig itt olvastam, olyan "tanacsokat' adnak, amivel szerencsetlen allatot megolik szep lassan.

2017. aug. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még nincs tekink, mert nemsokára költözünk, és majd mikor "belaktuk magunkat" akkor kapok egyet. Teleltetve nem lesz, mert azt olvastam, hogy van olyan teki, aki szinte átéhezi azt a pár hónapot, vagy elpusztul, mert a gazdi azt gondolja, hogy telel. Nyári kifutója lesz, szép nagyra tervezzük, mert hatalmas udvarunk lesz a háznál, teli félárnyékos területtel. Az etetésről is sok helyen olvastam, hogy van aki túleteti gyümölcsökkel, meg zöldségekkel, pedig a tápláléka 80%-a növény lenne. Vitaminport is kap majd néha, és a terrárium sem lesz túl kicsi. Igaz hely csak egy 1-1,5 négyzetméteres terráriumnak van, de azt olvastam, hogy ez egy teknősnek elég, néha úgyis ki lesz véve. Ha valamit rosszul tudok, bárki kijavíthat, mert a legjobbat szeretném majd neki! A választ köszönöm!
2017. aug. 14. 18:44
 3/8 A kérdező kommentje:
A lámpákról is tudunk! (bocsi, ezt kihagytam =D )
2017. aug. 14. 18:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozz facen teknosos csoportban, ott tudsz kerdezni. Itt sajnos olyanokat olvasok, amivel megolik a szerencsetlen teknost..

Csak es kizarolag kerti gazokat lehet adni (kutyatej, lohere, utifu stb...)

Gyumolcs, zoldseg, turo TILOS!!!!!

Uvb es melegitolampa fog neki kelleni, ha bent van.

Vigyazni kell a kinti kifutonal, konnyen szoknek, tehat a drotkerites nem jo pl., mert konnyen feltud kapaszkodni rá.

Ha kint van, nem kell neki vitamin por.

Teleltetes 3 es 8 fonak kell lennie, a legjobb a hutoszekrenyben teleltetni, ahol belehet allitani ezt a hofokot allandora. 2-3naponta nem art megnezni, hogy alszik-e vagy felebredt, es akkor nincs gond. Illetve finiman kicsit kell spriclivel bevizezni, hogy ne szaradjon ki, ezt eleg 5naponta kb.

Roviden ennyi.

2017. aug. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ajanlom figyelmedbe, a Jol nevelt gorog teknosos konyvet.


[link]

2017. aug. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, a könyvet ismerem, és meg is szeretném majd venni!
2017. aug. 15. 10:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Eddig jók voltak, amiket írtatok. A könyv íróját személyesen ismerem, tenyészti a teknősöket, mi csak eladjuk azoknak egy kis részét. Ha kérdés van, akkor kérdezz, érdeklődni is lehet.
2017. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az új házunknál nagyon sok mindent felújítottunk, és még gardróbot is kell csinálni, úgyhogy kb. karácsony / újévre tervezzük az átköltözést, az én születésnapom pedig januárban van, így arra kérném a tekit.- =) Köszönöm a válaszokat, még annyit szeretnék megkérdezni, hogy egy ilyen [link] terrárium, ami ennek az oldalnak az alján van, jó-e neki? Lehet, hogy kicsit nagyobb lesz, úgy tervezzük, hogy kb. akkora lesz mint az íróasztalom. Jó ez neki? Mi készítenénk, mert pintyeink is vannak és az ő hatalmas kalitkájukat is házilag csináltuk, mert sok az ezermester ismerős. =)
2017. okt. 23. 09:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!