Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek milyen teknőst...

Szerintetek milyen teknőst vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék teknőst venni, de nem tudom, milyet. Olyan kéne, ami nem nő nagyra, és szereti a fényt, mert nagyon napos a szobám, csak ablakközelbe tudnám tenni. Kb. mennyibe kerül egy hónapban az etetése, mit eszik? És, ha egyet veszek, az nem fog unatkozni? Még nem volt teknősöm, úgyhogy mindent írhattok, ami fontos lehet.

2017. jún. 18. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Mindegyik relatív nagyra nő, kb 10 év alatt. Ha szárazföldit szeretnél, akkor görög, szereti a napot, kifutó kell neki és sok zöldség. Ha vízit, akkor ékszer, nekik is nagy terület kell majd, szeretnek napozni, sok hal kell nekik a későbbiekben. A szárazföldi lehet egyedül, a vízit inkább párosával.
2017. jún. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igazából teknősöket általánosságban nyugodtan lehet egysével tartani, persze jobb párban. Nem tudom pontosan nálad mit is fed a kis méretű, de egy pézsmateknős szinte bárkinek kicsi (ezen belül mindegy melyik alfaj, vagy fajta), ez jó kezdőknek is könnyű tartani, nem drága etetni. Ékszer teknőst nem ajánlok, mert az elég nagyra meg tud nőni. Ami még szóba jöhet klasszikus, az a mississippi tarajosteknős, bár azt egy kicsit nehezebb tartani, és egy lehelettel nagyobbra is nő, viszont ez a faj nyugodtabb, és kevésbé bűdös. Szárazföldiek nagyra szoktak nőni, olyant ami könnyen beszerezhető lenne, és nem nő meg nagyra nem tudok. Szerintem a legjobb választás a számodra egy pézsmateknős, ez szinte bármely kisállatkereskedésben kapható, és nem nehéz tartani. Egy hónapra mondjuk 300Ft-400Ft, de lehet akár csak 200Ft is. Kezdetben kell neki egy terrárium, meg persze be kell rendezni. Ez szerintem max. 5000Ft mindenestől, meg bele az állat 4000Ft-5000Ft, de az összköltséget egy kis kreativitással lejebb lehet vinni. ;)
2017. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

A teknőstartás egy nagyon drága "hobbi", erre készülj fel.

Napozni pl szeretnek, de az ablakon keresztül beszűrődő napfény nem elég(legalább dupla üvegen megy át-ablak-akvárium), így kb semmi uv és semmi melegség nem megy át az akváriumba, nem sokat ér a teknős szempontjából.

Mindenképp kell uv lámpa és külön melegítő lámpa. Ez megfelelő búrával együtt kb 20 ezer. És az uv lámpát olyan 9 havonta cserélni kell, akkor is, ha még világít.Ez állandó költség, ezzel számolni kell.A melegítő kb 1 évig bírja.

Akváriumnak is legalább egy 200 literest számolni kell, hozzá való állvánnyal(sima asztalon vagy bútoron nem fog megmaradni az akvárium, mindenképp speciális vasállvány kell).

És kell egy jó külső szűrő, ami legalább 20-30 ezer forint.

Kell még pár apróság, aljzat, kimászó, növények.

Összesen mire mindent beszerezel,100 ezer körül járunk.


Én pézsmateknőst ajánlok, viszonylag kicsire nő. Kereskedésben kb 10 ezer forint.

Etetni fagyasztott édesvízi apróhallal kell. Vízicsigát és egyéb édesvízben élő állatokat/növényeket stb ehet mellé. Az etetése már nem olyan drága, csak a felszerelések húzósak.


A teknőstartás viszonylag bonyolult dolog, alaposan olvass utána hiteles oldalakon(ne ilyen 10 éves gyerekek által megcsinált gportálos oldalakat nézegess). Én hónapokig készültem a teknősre, addig minden nap olvasgattam, videókat néztem több nyelven.


Persze nem mindenki így csinálja, de szerintem ha már tartunk állatot, akkor csináljuk jól, neki megfelelő körülményekkel.

Egy 20 literes lábvízben is ellene a teknős mindenféle berendezés és technikai felszerelés nélkül..De szenvedne és rövidesen elpusztulna.

Míg normálisan tartva simán még az unokáid is láthatják.

Persze jól tartva is meghalhat hamarabb, de jó eséllyel 40-50 évig is társad lesz.

2017. jún. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Én még annyit tudnék neked ajánlani, hogy ne gondold túl. Nekem nem egy teknősöm van, és még több volt, de gyakran nem attól fogják jól érezni magukat, hogy milyen kavics van alattuk, meg nem attól hány ezer forintos lámpa lóg felettük. Nyilván, mint ahogyan már előttem is írták, nem 5 liter lábvízben kell tartani, de a 200l-es terrárium is teljesen felesleges egy pézsmateknősnek, sőt, a pézsmateknős egy mocsári teknős faj, és ahogyan neve is mutatja, eredetileg mocsaras környezetben él. Úgyhogy, ha egy kisebb magasságú terráriumot csináltatsz, bőven elég tud lenni 40l-50l is. Egy lámpa jól tud jönni, főleg a téli hónapokba, és még addig míg kicsi. Egyébként ilyenkor nyáron, ha kirakod az ablakba, az is elég (bár ezt sokan nem hiszik el, de bármilyen hihetetlen az UV sugarak jelentős része bizony át tud jönni a sima ablaküvegen, aki nem hiszi feküdjön be egy napsütéss déli órára (ne árnyékban) egy, vagy két üveglap alá, és figyelje meg, hogy bizony le fog égni, ha nem keni be magát naptejjel). Hidd el, hogy nem kell 100 ezer forint egy pézsmateknőshöz, de még csak 30 ezer sem. Nekem is van több is, és nagyon jól érzik magukat szemmel láthatólag, és kb.7 éve boldogan élnek, de van olyan teknősöm is, ami 13éve nálam van, és nem került a helye többbe 25-30 ezernél mindenestül, és neki igen jó helye van, igen nagy terráriummal, és ebben a pénzben a teknős is benne van. Egyébként, azt, hogy milyen jól érzik magukat, mutatja, hogy rendszeresen párzanak, külön is kellett többet is választani, nehogy túl sok kisteknős legyen. :) Ha meg csak 50l-t veszel neki vasálvány sem kell.:) Kimászonak tökéletes egy nagyobb kö szépen lemosva, lefertőtlenítve, esetleg forró vizzel átmosva. Alája pedig sima kavics, hasunloképpen, de ezek gyakorlatilag ingyn vannak, hogy ezen kívül, hogy teszed szebbé, az rajtad múlik.;)
2017. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a görög teknőst ajánlom. Ez egy szárazföldi teknősfaj. Kb. 10 000 ft egy idei "kelésű". Terráriumban kell tartani,ami minél nagyobb, annál jobb. Egy éves korig elegendő a 40x60 cm-es, de két közepes méretű példánynak már legalább 1,5 négyzetméter, két felnőtt példánynak pedig minimum 2,5 négyzetméter alapterületű terrárium szükséges. A teknősnek biztosítani kell egy búvóhelyet, ahová elvonulhat aludni és biztonságban érzi magát.A terrárium talajának legjobb a kerti föld, amiből ásványi anyagokhoz is juthatnak az állatok. Nappal a terrárium egyik részén fűteni vagy világítani kell. Egy 60W-os melegítőlámpával (hagyományos izzó legyen, ne energiatakarékos) könnyen elérheted a megfelelő hőmérsékletet, ami 35-38°C, a terrárium többi részén pedig 23-26°C fok legyen. Ha UV lámpát is használsz, akkor a két lámpa közel legyen egymáshoz. Éjszaka 20-22 °C fok legyen a szobában. A görög teknősök szinte kizárólag növényi táplálékot fogyasztanak. Ez százalékos eloszlásban így néz ki: 80% rostban gazdag növényi tápanyag, 15% zöldség, 5% gyümölcs. Ezt a teknőstartók gyakran hibásan értelmezik és állataik számára heti egy gyümölcsnapot iktatnak be. Helyesebb, ha az állatok minden nap a fenti százalékos eloszlásban kapják a zöld növényeket, a zöldségeket és a gyümölcsöket is. 70-80 évig is él! A hímek kisebbek a nőstényeknél, ők kb. 30-35 cm hosszúra nőnek meg. (ha ez még a határon belül van.) Védett faj, tehát CITES engedéllyel vásárold!!!! (ezt a tekihez adják.)FONTOS!!!: Teleltetésre csak akkor van szükség, ha szaporítani szeretnénk. Sajnos sok teki hal bele abba, hogy gazdija nem eteti, gondolván telel, és a teknős pedig átéhezi ezeket a hónapokat.
2017. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

"bőven elég tud lenni 40l-50l is. "


nézd, elférni elfér a pézsmateknős egy 40-50 literes akváriumban, de én úgy gondolom, hogyha magamhoz veszek egy állatot, fogságban fogom tartani, akkor igyekszek neki jó körülményeket biztosítani, nem csak annyit, amennyi a túléléséhez elegendő.

főleg, hogy ez az állat sok-sok évtizedig elél, ne élje már le az egészet nyomorban, igenis legyen nagyobb tere, ahol kedvére tud úszkálni, túrni az aljzatot, bújkálni a növények között stb..

egy 40-50 literes akváriumban eléggé korlátozottak a lehetőségek, számomra kimeríti az állatkínzás fogalmát az ilyen jellegű tartás.

a természetben is elég nagy területet bejárnak, szeretik felfedezni a környezetüket.. 40 literben mit tud csinálni? úszik kettőt és már az akvárium falánál van, fordulhat vissza és megint két úszás múlva falhoz ér.

mintha téged bezárnának egy teszem azt 6m2-es szobába és ott kéne leélned évtizedeket.. baromi unalmas és ingerszegény életed lenne..

speciel engem nem érdekel hogy tartod az állataid, a te lelkiismereteden múlik. de légyszives ne tanácsolj már ilyen hülyeségeket másoknak, hogy elég 40-50 literes akvárium egy vízi teknőshöz..

nem, nem elég.

nehogy már az legyen a hülye, aki igyekszik elegendő helyet biztosítani az állatának..

a nagyobb kő pedig nem alkalmas napozásra. egyrészt megsértheti a teknőst, másrészt a vízszintet nem tudod megemelni, a kavics miatt 10-15 centinél nagyobb vízoszlop nem lesz lehetséges..

pedig mehet 30-40 centi víz is a pézsmateknősnek, vízben élő állat, értekli, hogyha tud úszni, nem csak lábvízben van..

2017. jún. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

aljzatnak a sima kavics azért nem jó, mert lenyelhetik, ami bélelzáródást okoz. ha érdekel tudok küldeni röntgen képet olyan teknősnél,akinél ez történt.

sima homok javasolt aljzatnak, ha nem kvarchomok, akkor semmilyen kárt nem tud tenni a teknősön. sőt, serkenti a természes ösztöneit is, szeretnek ásni a homokos talajon. nem mellesleg tisztítani is könnyebb a homokos aljzatot, mint a folyami kavicsot. de erről bármelyik akvarista csoportban tudsz érdeklődni, nem én találtam ki

2017. jún. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Le tudja nyelni a kavicsot, főleg, ha olyant raksz alája, ami be sem fér a szájába... Meg a kő is felsérti, főleg, ha olyan ami le van csiszolva... Pézsmateknősnek, meg elárulom, (ha utána olvasol), kb. másfél, kétszer (max.) olyan magasnak kell lennie a vízszintnek, mint maga a teknős (de egyébként a legtöbb helyen azt írják bármennyi lehet). Olyan pézsmateknősre kiváncsi lennék, ami 15 cm-s. Ezek nem hülyeségek, hanem a tapasztalat. 56l-t ki lehet úgy hozni, hogy 40cmX40cm (vagy 50cmX30cm, stb.) legyen a terrárium alapterülete, és az bőven jó egy ekkora tenkősnek, tud benne úszni körbe "egy párat". Az meg, hogy egy embert bezárni egy 6m2, vagy bármilyen pici helyre, nem összehasonlítható, egy teknős bezárásával, már csak azért sem, mert egy teknős egy hüllő, rádásul abból sem a "leginteligensebb" (nem véletlenűl idézőjelben), messze elmarad a nagyagy felülete, (arányokban is) az emberétől, (vagy bármelyik emlősétől) és nagyon kevés a tanult magatartás, ebből adódoan nehezen unatkozik, és nem fog vágyni a "nagy szabadba", de, ha valakinek az a fix ideállja, hogy egy állatnak a szabadban a helye, ne tartson háziállatot... Egyébként egy háziállat legtöbbször jól jár a helyzetével, lévén, hogy rengetek veszélytől megszabadul. Nagyon hangzatos, hogy egy állatnak a szabadság, és a vadon való, kár, hogy ez a legtöbb állatot nem érdekli. Egyébként, bár ez itt nem került elő, de pl. az is egy nagy butaság, hogy engem így szeret a teki, meg úgy, nem, nem szeret téged, max. azt hiszed. A legtöbb hüllő (gyakorlatilag nincsen kivétel, max. néhány nagyobb testű, csoportosan élő) nem kötődik konkrét emberhez, csak magához az emberekhez, úgyhogy jobb ha nem várunk egy teknős személyében megértő társat.

Amúgy, mint már mondtam, hidd el nálam minden házi állat nagyon jól érzi magát, még a teknősök is, úgyan ezt szóval nem mondták, de tojásokat potyogtttak, amikből kis teknősök lettek, ez azt jelenti jól vannak, és prímán érzik magukat, mindenkit megnyugtatok, hogy ezek nem olyan állatok mint pl. egy házi egér, ami agyba-főbe szaporodik, ezeknek vannak elvárásaik.

2017. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még olvasgatok más oldalakon is erről, de azt hiszem, a pézsmateknősnél maradok. ☺
2017. jún. 21. 10:40
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

"Pézsmateknősnek, meg elárulom, (ha utána olvasol), kb. másfél, kétszer (max.) olyan magasnak kell lennie a vízszintnek, mint maga a teknős"


Hol olvastál utána? Elhiszem, hogy sok oldalon ezt írják, mivel kb a teknősös oldalak nagy része magyarul tök elavult infókat tartalmaz. Némelyiket iskolás gyerekek írták évekkel ezelőtt hobbiból, nem annyira alapos utánajárással.

A pézsma is szeret úszkálni, nyugodtan mehet sokkal magasabb víz is neki, nem kell ragaszkodni a lábvízhez, csak mert valahol azt írják.

El kell olvasni hiteles oldalakat akár angolul vagy németül, teljesen más dolgokat írnak, mint nálunk a legtöbb oldalon..Az állattartásban is le van maradva kicsi hazánk kb 50 évvel..

Ez a vízi teknős tartás eléggé akvarisztikás téma is, abban is most kezd felnyílni az emberek szeme, olyanokat fogadnak el végre, amiket Németországban már 40 éve is elismertek.

Magyarul a teknősfórumot ajánlom, ott tényleg a teknősök érdekét nézik és a természetközeli tartásmódot támogatják.

Amúgy sok jót is írtál, de nem értem miért kell csak azért is a kicsi helyet promózni.

2017. jún. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!