Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknősnek élő hal?

Teknősnek élő hal?

Figyelt kérdés
A teknősnek milyen élő halakat lehet adni, amik beszerezhetőek kisállat kereskedésből? Egyenlőre csak a guppikról olvastam. Ezeket szeretik? Szeretném kicsit feldobni a mindennapjait egy kis vadászattal. :) Illetve ebihalat szeretnék neki adni, szerintem azt is megenné. Ahol eddig vettem a kajáját, ott sajnos nem láttam. Van olyan bolt, ahol kapható?
2017. jún. 17. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Én sose vettem boltban élő halat neki (horgász vagyok, egy szégyen lenne :D), kifejezetten erre a célra szoktam négyzetméteres hálóval tóparton aprócska kishalakat fogni, de a snecit is megeszik, az enyémek már tenyeres méretűek. Szinte minden halat megesznek, törpeharcsa rajból amikor gömbbe állva úsznak is könnyen lehet meríteni, viszont itt egyesével le kell csípni azt a három hegyes tüskét minden egyedről, mert megakadnak a torkán ha nem csípi le az ember.


De szerintem ne díszhalat akarj neki venni, már csak az ára miatt is (egy nőstény guppi is legalább 250 ft), vannak olyan állatkereskedések ahol lehet kapni kicsi élő csalihalat, azt is imádná szerintem.


Az ebihalra visszatéve azt is ettek az enyémek, de mostanában nem voltam ebihalas tó közelében amikor voltak, így nem hoztam nekik.

2017. jún. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tehetsz be az akváriumába díszhalakat. Viszont,hogy fair legyen legyenek bújkálók a halaknak.

Értsd, ha egy tenyérnyi akváriumba beteszed a halat,akkor a teknős kb 0 erőfeszítéssel elkapja,esélye sem lesz a halnak.

De ha egy rendes nagy, bújókkal teli akváriumba teszed be a halat, akkor a teknősnek meg kell küzdenie, akár hetekbe is telhet, mire elfogja a halakat.

Szóval egy próbát megér, de fair legyen a halaknak is.

2017. jún. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!