Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mocsári teknős szaporítása?

Mocsári teknős szaporítása?

Figyelt kérdés
A célunk hogy a talált vagy sérült teknősöket egy magán tóba telepítsük majd szaporítsuk valamilyen módon és a szaporulatot visszajuttassuk a természetben ezzel növelve a túlélési esélyüket.
2016. szept. 23. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha találtok ilyen teknőst, akkor gyógyítsátok meg és simán engedjétek vissza őket. Az elképzelés sajnos sosem lesz megoldás a problémára, még ha számítana is valamit egy ilyen kismértékű tevékenység, akkor is csak tünetcsökkentő lenne. A problémát nem oldja meg. Ahhoz a gyökérhez kell lenyúlni, szó szerint is a sok gyökérhez, aki kidobja a kis ékszerteknőcét. Ezeket a birkákat kéne addig oktatni, amíg nem tanulnak meg felelősséget vállalni és gondolkozni.
2016. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ők sose javulnak szerintem
2016. szept. 24. 16:53
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
A mocsári teknős szigrúan védett, csak megfelelő engedélyekkel rendelkezők tarthatják. Ha a szakhatóság ilyen állatot talál nálad, és nincs engedélyed rá, kobzás és büntetés jár érte.
2016. okt. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
37%

Rövidlátó álláspont. A faj fennmaradását leginkább nem egy-egy példány engedély nélküli befogása veszélyezteti, hanem a természetes élőhelyeinek a beszűkülése, ahogyan ez a többi védett állatra is vonatkozik. Ha valaki azzal a céllal fogja be, hogy a szaporulatot visszajuttatja a természetbe, akkor valójában hasznos a tevékenysége, bár az ilyen paragrafus-zsonglőrök farkast kiáltanak egyből. A merev tiltás helyett azt is lehetne tenni, hogy védett zonákat alakítanak ki, ahol módjuk van szaporodni, és fennmaradni, a zónán kívüli helyen pedig nem lenne tilos befogni őket, persze nem kereskedelmi célzattal. Jellemző, hogy a teknősök sokszor válnak kisragadozók prédáivá a kikelésük után közvetlenül, de később is. Ha valaki egy kis teknőst befog, és felneveli, akkor százalékos arányban kifejezhető mértékben járul hozzá a példány életben maradásához. Ha szaporítja is, és a szaporulatot visszaengedi a természetbe, akkor még a faj fennmaradásához is hozzájárul. Azt persze nem mondom, hogy nem kell érteni a teknős tartásához és szaporításához, mielőtt ilyesmire adná a fejét valaki, ám nem a hivatalos engedély jelenti a szakértelmet, hanem a szakértelem, még akkor is, ha a környezetvédelmi hatóság nem mondott rá áment.


Magyarország a végletek országa. 1974-ig tudtommal szabad volt a hüllőket és kétéltűeket befogni, azóta mindet tilos. Pedig vidéki utakon, esős időben lehetetlen úgy közlekedni, hogy százával ki ne vasalnák az elszaporodott zöld varangyokat. (Persze ez vonatkozik a sünökre is.) Hab a tortán, hogy egy zöldvarangypártól egy évben akár tízezer ebihal is származhat, és ennek csak igen kis hányada éri meg a felnőttkort, nemhogy az ivarérettséget. Ha azonban valaki ezen esendő ebihalak, vagy apró békák közül befog párat, akkor szabálysértést követ el. Ha átmegy rajta az autó, vagy idő előtt kiszárad a pocsolya, az temészetes. Pedig sokkal több elhullást idéznek elő az autók, a ragadozók, vagy a szárazság, semmint kíváncsi lurkók, akik a tilalom ellenére, sokszor a szüleik tudtán kívül viszik haza az ebihalakat, békákat.

2017. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!