Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Akik műanyag dobozba tartják...

Akik műanyag dobozba tartják a kígyóikat, hogy fűtik és világítják őket?

Figyelt kérdés
Már a szobámba beteltem a terráriumokkal, és szeretném a mosókonyhába megcsinálni az egyik polcot a kígyóimnak, műanyag dobozokkal. Ám ötletem sincs hogy ott a világítást, és a fűtést hogy tudnám nekik megoldani.

2016. szept. 15. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem jó neki :(
2016. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igazából tippem sincs mire gondolsz. Nem igazán szoktak műanyag dobozban kígyót tartani. Osb terráriumban igen, de műanyag doboz?
2016. szept. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én tudom, mire gondolsz. Ezekre az ikeás típusú műanyag, fedeles tárolódobozokra.

Én is láttam olyat, aki ilyenben tartja a kígyóit, és NEM jó.

Egyrészt, kígyót nagyrészt azért tartunk, mert jól néz ki... nem fogdosni, simogatni sétáltatni stb. hanem gyönyörködni benne. Hogyan gyönyörködhetünk benne, ha nem is látjuk rendesen?

Másrészt, úgy szoktak nekik fűteni, hogy az egész helyiséget felfűtik egy olyan hőmérsékletre, ami kb. jó az adott fajnak/fajoknak. Tehát egyedi igényeket nem nagyon tudsz kiszolgálni vele... Illetve ki van lőve a termoreguláció, vagyis mikor maga az állat dönti el, hogy most éppen a terrárium melegebb vagy hűvösebb részén akar tartózkodni.

Világítani nem szoktak nekik külön, minek, úgysem látod a kígyót, ő meg elvan félhomályban is.

Én úgy vettem észre, hogy azok tartják így a kígyóikat, akik inkább a pénzre mennek rá, és pl. minél több tenyészállatot akarnak minél kisebb helyre elrakni.

Szerintem inkább e menj el ebbe az irányba. Tarts inkább annyi állatot, amennyit rendesen el tudsz rakni. Akkor nekik is jobb, meg te is tudsz bennük gyönyörködni, egy szépen megcsinált, igényesen berendezett terráriumban.

(Összehasonlításként: én az az eleségállatnak szánt csótányokat tenyésztem ilyen műanyag dobozban...)

2016. szept. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Óh,értem.:) Köszönöm!
2016. szept. 16. 00:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen kígyó vagy sikló eszik csótányt?
2016. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

utolsónak: nemcsak kígyóim vannak :) és nem írtam, hogy a kígyóknak tenyésztem a csótányokat.


A csótány nagyon magas fehérjetartamú, értékes eleség, gyíkoknak, békáknak, pókoknak remek, sőt, úgy hallottam, hogy egyes díszmadaraknak is adják, bár madaraim határozottan nincsenek, szóval ez csak másodkézből származó információ.

2016. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!