Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen UV sugárzású lámpát...

Milyen UV sugárzású lámpát (vagy fénycsövet) ajánlotok illetve milyen szűrőt sárgafülű ékszerteknősnek?

Figyelt kérdés

Van itt ahol lakom egy horgászbolt,ahol mindent meglehet találni láttam szűrőket de melyik a legjobb a teknősnek,mert kaptam egy akváriumot szűrővel együtt de halatt tartottak benne és az a szűrő elég gyenge mivel inkább szerintem levegőztetőnek jobban megfelelne mint szűrőnek...

Persze a teknősök ürüléke szilárdabb vagy durvább vagy hogy is mondjam... :D


2016. aug. 21. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogy mondod, a teknős ürüléke nehezebb is, azt nem fogja felszedni neked egy szűrő sem. Ha mégis találsz olyan szűrőt, akkor az a teknőcöt is felveszi, szóval nem jó megoldás. (A túl erős áramlatok is stresszelik őket.) Ezt igazából neked kéne kivenni, amikor észreveszed, hogy ott van.


A külső szűrő a víz minősége és tisztasága miatt nagyon-nagyon fontos. Olyan tölteteket kell bele vásárolni, ami biztosítja a víz kémiai, biológiai és mechanikai szűrését. Ez igazából nem olyan bonyolult, mint amilyennek hangzik. Az fontos a szűrő megválasztásakor, hogy az akvárium víztartalmának legalább a négyszerese legyen a szűrő teljesítménye. Ezt lph-ban, tehát liter per órában adják meg. Ha például 300 liter vízben tartod (ha most nem is, idővel kelleni fog legalább ekkora hely és érdemesebb már most ehhez igazítani a szűrőt is, különben majd újat kell venni és ez így lenne gazdaságosabb), akkor minimum egy 4*300=1200 lph teljesítményű szűrőt kell venned. Ez azt jelenti, hogy óránként négyszer fogja átforgatni az akvárium vízét a szűrő, ha a teljesítményét nem korlátozza semmi. Ettől (megfelelő töltettel) lesz olyan az akvárium vize, hogy nem lesz benne beteg a teknőc. Alapjáraton, hogy jó legyen a víz a teknőc szempontjából egy rakat hasznos baktérium fog tanyázni a szűrőben, ők fogják a biológiai szűrést végezni. Miattuk a szűrő nem állhat 20-30 percnél tovább, mert utána exponenciálisan elkezdenek pusztulni a baktériumok és 1-2 hónap mire újra kifejlődnek. Szóval éjjel-nappal mennie kell. Szűrőtakarításkor szintén emiatt nem szabad csapvízzel lemosni a tölteteket, mert az ivóvíz fertőtlenítésére használt klór vagy ózon kinyírja ezeket a baktériumokat, csak az akvárium vízéből kivett, fertőtlenítőmentes vízzel szabad átöblíteni a szűrőanyagokat. Ezt tudom ajánlani:


[link]


A greenaqua megbízható, hamar szállítják. A pumpateljesítménynél lehet látni, hogy 1300 lph. Nyilván jó lehet más külső szűrő is, nyugodtan nézelődhetsz, de a pumpateljesítményre figyelj oda. A tölteteket le kell cserélni benne megfelelőkre. Ezt nem muszáj egyszerre, ha épp nincs meg az anyagi háttér hozzá, akkor lehet részletekben is, de így a gyári töltetek nem megfelelőek teknőshöz.


UV lámpából csak egyet tudok mondani, amiről tudom, hogy egyetemen tesztelt, teknősök számára biztonságos és megfelelő fénycső:

Na Zoo Med ReptiSun 10.0 T5HO UVB fénycső

Itt be is lehet szerezni:

[link]


Ezt úgy évente cserélni kell, egy év után már nem szolgáltat elegendő uv sugárzást. Minimum 30 cm legyen a távolság a teknőcök szigetétől, az se jó, ha sokat kapnak. Ehhez lehet nézni foglalatot, meg akkor érdemes hozzá venni általános világításnak egy 6000 kelvin színhőmérsékletű fénycsövet általános világításnak.

2016. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. aug. 22. 08:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!