Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Megfigyeltem ahogy a homokos...

Pajor János kérdése:

Megfigyeltem ahogy a homokos kerti szőlőmben egy gyík tojást rakott és betemette. Megjelöltem a helyt, hogy vigyázni tudjak rá. Szeretném látni ahogy a kis gyíkok elő bújnak. Mennyi időt kell rá várnom?

Figyelt kérdés
2016. jún. 10. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ehhez hasonló, akkor van esély rá, hogy hasonlóan szaporodik.


Itt ezt írják:

[link]


"A párzási időszak májusban érkezik el, ilyenkor az esetleg összetalálkozó hímek vehemens, bár komolyabb sérüléssel sosem járó harcot vívnak, melynek legfeljebb egy-egy alapvetően is ledobható farok esik áldozatul. Kb. 5-6 hét után ássa el nőstény puha héjú tojásait avar vagy kövek alá. A rejtekhelyre később földet is kapar, hogy melegen tartsa a 10-12 tojást. A fiatal fürge gyíkok július-augusztus fordulóján kelnek ki, és azonnal megkezdik önálló életüket. "

2016. jún. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, itt pedig ezt írják róla:


[link]


Akárhogy is van, nem tudsz a nap 24 órájában odaülni egy székkel és lesegetni, hogy mikor melyik pillanatban kelnek ki.

Megzavarni az eseményt, vagy beleavatkozni pedig nem kellene..

Tehát nagy valószínűséggel ebből te már semmit sem fogsz látni.

2016. jún. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Viszont megőrizheted a tojáshélyukat;)
2018. ápr. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!