Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az agámám alig eszik, mit...

Kari ka kérdése:

Az agámám alig eszik, mit csináljak?

Figyelt kérdés
lassan 1 hónapja megvan az agáma és amióta megvan alig eszik valamit. Talán ha naponta megeszik egy, jóesetben 2 tücsköt. Régebben ette a lisztkukacot de most már rá se néz! Néha néha eszik 1-2 harapás almát vagy cukkinit. De látszatra semmi baja! Elkezdi kaparni a terrárium ajtaját hogy vegyem ki! Orákon át tud szaladgálni a szobában! Segitsetek kérlek!

2016. febr. 4. 06:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen állatról beszélünk? Mennyi idős? Tartási körülményeivel minden oké? Lisztkukacot szeretik általában de tápértéke nulla, szóval felejtős. A kinti szaladgálást meg ne erőltesd.
2016. febr. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szakállas agáma. Kb 5-6 hónapos. Fiú! És nem eröltetem neki hanem addig kaparja a terráriumot amig ki nem veszem. Odarohan az erkély ajtóhoz és nézelődik. A lisztkukacot csak kiegészítés képpen adtam neki. Tudsz valami megoldást hogy megjöjjön az étvágya? Azt olvastam néhány helyen hogy ne adjak neki pár napig semmit! De még nem próbáltam neki!
2016. febr. 4. 11:48
 3/10 A kérdező kommentje:
Terrárium felszerelése: mérete 2x1x1m sun glo uva-b és egy sun glo spot lámpa van bent. Átlag hőmérséklet 20-25C spot lámpa alatt 30-35C.
2016. febr. 4. 11:53
 4/10 A kérdező kommentje:
A táplálékát rendszeresen calcium porozom.
2016. febr. 4. 11:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Exoterra Uv csövei nem sok szart érnek. (de most ez mellékes)


Minőségi multivitamint és CA-t neki!próbáld végig a lehetőségeket etetés terén! (etess mindennel amivel lehet, talán valamire rákap) A kint lét meg teljesen felesleges! Semmi szüksége a szőnyegre meg az erkély ajtóra! UVB-re, melegre annál inkább! Nézz szét a terkóban,h zavarhatja-e valami! Ha nem látszik betegnek, nem fogy, stb akkor várj vele egy hetet. ha továbbra se eszik akkor doki!

2016. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem! De az nem baj ha egész nap kaparja a terkó falát? Ha nem szűnik meg a probléma akkor hova vigyem? Tudsz valami jó hejet ahol megvizsgálják? Mert én szigetszentmiklóson lakok és itt van 3 állatorvosi rendelő de ők nem foglalkoznak hüllőkkel. Valami közelben lévő kéne és lehetőleg olcsón.
2016. febr. 4. 12:31
 7/10 anonim ***** válasza:
A kaparást majd befejezi. Hüllők, nem az eszükért szeretjük őket! Próbálj meg különböző lárvákkal is próbálkozhatsz esetleg több méretű tücsökkel. ( plusz ugye a zöldárú) Környékeden nem tudok. Kérdezz körbe a rendelőkbe, hogy tudnak e valakit ajánlani. Olcsó nem lesz. Hüllőt tartani drága. Sokan csak akkor jönnek erre rá mikor először kell szakorvoshoz vinni vagy mikor rájönnek mi a különbség a 800forintos meg a 3800ft-os CA között.
2016. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Sokat segítettél! A vitamin poroknál melyiket ajánlod? Mert nekem most van reptical 4990ft-ért vettem.
2016. febr. 4. 14:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Rep-Cal vitaminja egy CA-ja teljesen jó! (Jo lenne ha forgalmaznák itthon én nem az USA-ból rendelni) ha kevered őket akkor annyit keveri ami 2-3etetés alatt elmegy, utana nem igazán jó!
2016. febr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kell nekik vitamin por? Ha igen milyen?
2016. febr. 4. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!