Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi baja lehet a teknősömnek?

Mi baja lehet a teknősömnek?

Figyelt kérdés

Már legalább 5 éve két tündéri teknős gazdája vagyok, de a nagyobbik (sárgafülű ékszerteknős) nagyon furcsán viselkedik. Eddig ő volt a dominánsabb "agresszívabb" fél, mindig elvette az ételt a kisebbiktől, ezért elkezdtem külön etetni őket. (Az akvárium két külön sarkában vannak, hogy ne is találkozzanak olyankor) de kb. 2 hete teljesen megváltozott. Először lelassult, és egész nap aludt, de ha vízbe tettem akkor úszott. Pár nappal később behártyásodott az egyik szeme, de ha nagyon erőlködik, akkor ki tudja nyitni. Tegnap már nem fogata el az ételt, de kb. 20 percnyi erősködés után magához tért, és megpróbált enni, de akármilyen kicsi falatot adtam neki, nem nyitja ki a száját nagyra, vagy ha el is kap egy-egy falatot, akkor megáll az élet, és egy idő után elengedi. Sőt, a kicsi még el is vette tőle az egyik nagyobb falatot, amiért régen nagy 'öldöklés' lett volna ( félre ne értsétek, soha nem estek nagyon egymásnak mert akkor szétszedtem őket, meg 1 év után megszerették egymást. :D) de most hagyta magát. Kiraktam kicsit napozni, és akkor tűnt fel, hogy a hasán rózsaszín foltok vannak, és mintha kicsit puha lenne a hasa leghátulja, a kis lábacskáinál. Már úszni sem akar, csak lebeg a víz tetején, legfeljebb pár centit halad... ha kirakom a napozókövére, akkor meg félredől a feje. Lebegés közben nem dől semerre, olyankor kicsit egyenesebb a feje, de ha kézbe veszem, akkor megint elengedi magát. Ha a lábaihoz érek nem húzza be őket, mintha nem érezné, de tudja mozgatni őket, mert kicsi "helyezkedik" velük lebegés közben. Ki nem úszik a kövére, ha én nem teszem oda, akkor a vízben marad. Olyan.. érdektelen, ha szabad ilyet mondanom?:/ Régen virgonc volt, nem is engedte, hogy megfogjam. Amikor megkaptam, akkor nagyon félős volt, be is pisilt ha kézbe vettem (néha most is előfordul) de ahhoz képest ez durva. Nem szoktam fogdosni őket ,ezért eddig nem is tűnt fel, hogy a hasán vannak a foltok, és hogy hátul puha a hasa. Aggódom miatta. Nagyon ijesztő ahogy csak lebeg egy helyben. Ha megsimogatom a fejét, akkor rám néz, de ennyi. Nagyon hámlik a bőre a fejénél, de azzal sem törődik. Ma megint próbálkoztam az etetéssel, ugyan az történt mint tegnap, nem evett semmit, de kicsit felélénkült. Próbálta elkapni az ételt, de nem nyitotta ki a száját, csak max. fél centire.

Most fekszik, a vizet nézi a nyitott szemével, a másikat kicsit ki tudja nyitni, de inkább csukva tarja.

Szárított halat és szívmixet adok nekik, néha almát/salátát de nem nagyon rajonganak érte, inkább csak odébb lökik.

Ha valakivel történt már hasonló, az kérem írja le, esetleg egy kenőcs nevét, amivel a szemét bekenhetem, vagy egyéb tippet, amivel magához téríthetem Pannikát. :(

Ha nem javul, akkor muszáj lesz állatorvoshoz vinnem, esetleg egy jó állatorvos ajánlását is szívesen fogadom. Köszönöm!


2015. aug. 21. 22:11
 1/1 anonim ***** válasza:

A leírás alapján sajnos nagy a baj.

Ne várjál semmire, írj az exopet klinikára. (google a barátod...)

Sajnos többféle betegségre is utaló jeleket írtál, ami mind tartási hibákra mutatnak. Szárított eleségen nem lehet teknőst tartani, halat kell neki adni. Kérlek írd le a tartási körülményeket.

Mekkora vízben van?

Mivel szűröd a vízét?

Takarmány?

UVB lámpa?

Amíg nem tudsz kapcsolatba lépni állatorvossal hátha lehet ezeken javítani....

2015. aug. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!