Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Segítség! Talán beteg a...

Segítség! Talán beteg a teknősöm!?

Figyelt kérdés
Ma vettem két kis csíkosteknőst. A boltban mindegyiken (kb 10 db) kisebb fehér kinövések voltak. Az eladó azt mondja, zsírmirigy, el fog múlni, ki fog fordulni, de én még nem láttam ilyen kisteknőst. Azt mondja, a kelés hatására ilyenek, és nem betegség. Tíz teknősöm van, sose volt senki beteg közülük. Az új kicsik étvágya jó, bár láttam, hogy minden ettek egy halat. Az egyiknek hiányzik két körme is. Biztosan marakodtak. A viselkedésük normális, nem tűnnek betegnek. Páncéljuk rendben van, orruk szájuk is. Ilyen kinövést viszont nem láttam még. Valaki tudna segíteni vagy tanácsot adni? Mit csináljak? Kár volt elhozni? Nem vennék beteg állatot, de annyira bizonygatta, hogy ez nem az. Amúgy elég kétes a hely..

2015. jún. 13. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Csíkosteknős? Erről a fajról nem hallottam. Zsírmirigyekről sem tudok, főleg nem gondolom, hogy "normális" lenne, de jobb lenne állatorvoshoz fordulni. Az viszont pozitív, ha van étvágyuk, és normális a viselkedésük. Esetleg írd meg priviben mi lett velük.
2015. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyetlen hiteles hüllőszakértő az országban:

[link]

2015. jún. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kínai csíkosteknős.

Már evett, és az etetőtálban ficánkolt. De most nem. A lámpa alatt meg se mozdul.

Igen, már írtam neki.. ((

2015. jún. 13. 21:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy rosszabbra fordultak a dolgok. Bocs, hogy ezt a fajtát nem ismertem. Máskor jobb lenne nem "kétes helyről" vásárolni, de erre már úgy is rájöttél....

Hátha megmaradnak.

2015. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!