Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Melyiket könnyebb gondozni:a...

Melyiket könnyebb gondozni:a szárazföldi vagy a vízi teknőst?

Figyelt kérdés
Pl.a szárazföldinek könnyebb cserélni a talaját,mint a vízinek a vizét,nem?
2008. aug. 27. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem egyszerűbb a szárazföldi. A víz hamar bekoszosodik a kajától, meg algás lesz. A szárazföldi teki alá virágföldet vagy homokot kell rakni, az nem lesz koszos hamar, ritkán kell csak kicserélni. Meg nem kell vízforgató, vízmelegítő, stb... A szárazföldinek elég egy lámpa a feje fölé és kész, nagyon kis egyszerű lény :)

Úgyhogy én szárazföldi teknős párti vagyok :)

2008. aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Szia! nekem 2 vizim van, nemsoká kapok 2 szárazföldit. És most, hogy olvasgatok, hogy is gondozzam majd az újakat, tapasztalat, hogy a vizit egyszerűbb. Nemkell nekik, vagy legalábbs kevesebb vitamin kiegészítés kell nekik, a szárazföldinek RETTENETESEN válogatott növények kellenek, meg papírok, ami ha nincs nagy bajok lehetnek, a vizinek halat kell adni, néha egy kis saláta, víztisztítóval csak 3 havonta elég tisztítani. És kimászónak sima kövek elég. a szárazföldinek meg megválogatott talaj, árnyék, napozó, alvó és búvóhely, itató, esetleg külön tál amiben esznek. Imádom a teknősöket, a szárazföldieknek soha semmi bajuk nemvolt, rem az ujakkal is igylessz. De ahogy olvasom az oldalakat, lehetséges betegségeket, egy kicsit megilyedtem. Meg papírok kellenek neki, a vizinek nemmindegyiknek, olcsóbb is. stb...
2008. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Az első válaszoló vagyok. Valóban kellenek papírok a görögteknőshöz, de elvileg nem is veheted meg papír nélkül!! Az állatkereskedésben legális, illetve ha tenyésztőtől veszed, az is legális. Azért nem annyira RETTENETES :) az etetésük. Salátát, meg zöldségeket esznek, amit meg kell szórni vitaminporral. Kell nekik egy darab vizes tál. És teljesen sima semmi extra virágföld alájuk, meg egy darab lámpa, amit reggel felkapcsolsz, este lekapcsolsz.

Úgyhogy üzenem a 2. válaszolónak is, hogy ne izguljon, semmi baj nem lesz a szárazföldivel!!!!

Sok sikert!!!

2008. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő mellett vannak érvek és ellenérvek

Vizi:

-Ha használsz vízszűrőt akkor nem lesz koszos a vized.

- Nem kell hozá Cites papir.

- A vizet melegíteni kell.


Szárazf.:

- Kell UV lámpa.(Legalább is jó ha van.)

- A hőmérséklettel vigyázni kell nagyon.


Most hirtelen több érv nem jut eszembe, de a vizit könnyebb tartani mivel nem annyira nehéz foglalkozni. Nagy igénye van mindegyiknek de a sz.földinek sokkal több az igénye.

2008. aug. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2008. aug. 27. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ékszer víziteknősöm és annak sokkal könnyebb cserélni a vízét.Lehet hogy a szárazföldinek minden nap vagy másnap cserélni kell a talalyát,de a víziteknősnek 1 hónaponta szoktam cserélni,és elég rá 10-15 percet szánnod.
2008. dec. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!