Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnék egy teknőst, mit...

Szeretnék egy teknőst, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Melyik fajtát a legkönnyebb gondozni? Az interneten nézelődök,mert még nem volt teknősöm,és nemsokára lesz egy,szóval még abszolút nincs tapasztalatom. A szobámban nincs sok hely,esetleg van valami tanácsotok,hova rakhatnám? És léci,írjátok le a ti tapasztalatotokat!
2008. aug. 21. 20:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Félek,hogy miattam elpusztul... egyébként csak egyet akarok.
2008. aug. 21. 20:29
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a sárgafülű ékszertekit ajánlom.

Nem túl vészes az ára, és viszonylag egyszerű gondozni.

A csirkehúst nagyon szeretik.

Az akvárium legyen elég nagy, és alakíts ki egy részt benne, ami kiemelkedik a vízből (egy "sziget" nagy kövekből) erre kimehet nézelődni és napozni. Célszerű egy lámpát is beszerezni, amit a terasz fölé helyezel, mivel nagyon szeretnek napozni.

Kisebb halakkal is bátran etetheted, de állatkereskedésekben több tanácsot tudnak adni.

Az ujjadra viszont vigyázz, nagyon erős az állkapcsa. :)

2008. aug. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A lámpa éjjel is kellene,hogy égjen?
2008. aug. 21. 21:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell, olyankor ő is alszik :)

Elég ha naponta amikor eszedbe jut felkapcsolod neki 1-2 órára.

2008. aug. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És menyire büdös? (egy szobában kellene élnünk)
2008. aug. 22. 09:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nemolyan büdös egy teknős, ha rendesen van takarítva, vagy van vízszűrője. Nekem vörösfülű ékszertekim 2 db. És nagy mókamesterek:) Éjszaka nemkell neki lámpa. Napi 12 óra fény és ugyan annyi sötét. Semmi képp nem energiatakarékos égő kell, mert az nem melegíti őket. Olyan 30 fokos legyen a napfény 28 fok a víz. Külön helyen lavorban vagy valamiben egyenek. TÁPOT NE!!!!!!!!!! Csakis normál kaját. Apróhalat, ha kicsik szunyoglárvát, néha répa, saláta vagy hasonlók. Legyen helye az akváriumban ahol kimászhat a köre napozni, de nem tudjon az akváriumból kimászni. A viz a haspáncél hosszának megfelelő magasságú legyen. Ne legyen túl hangos a környezete. Nagyjából szerintem ennyi, és tudtam segíteni:)
2008. aug. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi,majd még nézelődök,milyen fajtát lehetne,amit nem kell sokat nyösztetni.
2008. aug. 22. 14:06
 8/9 anonim válasza:
66%
bocsi hogy kérdéstírok de hátha itt többen tudtok válaszolni mennyibe kerül egy teknőt teljes felszereléssel? mm üveg maga a teknős
2008. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj eggyátalán nem büdös a teknős ha nem rakod közel a radiátorhoz.Én az enyimét 1 hónaponta takatítom.Nekem ékszerteknősöm van és szerintem nagyon cuki és aranyos.

Megadok pár címet ot mindent megtalálsz.


www.teknos.hu

www.teknosforum.hu

www.aqua-food.hu


Sok szerencsét.

2008. dec. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!