Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha a teknősömet a hátára...

Ha a teknősömet a hátára fordítom, nem tud megfordulni. Beteg lehet?

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerinted egy teknős, hogy forduljon meg a határol?nézd már meg, hogy mekkorák a labai és ahhoz képest a pancelja.

De azért remélem, hogy kamu kerdes

2014. aug. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem hinném, de ha a hátára fordítgatod, nem nagyon tesz jót neki. Ha nem tud visszafordulni el is pusztulhat. A gyerekedet majd fejjel lefelé fogod lógatni, és ha nem tudja magát felhúzni betegnek tartod?


Néha tényleg nem tudom miért tartanak bizonyos emberek állatot.

2014. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Túlélés szabályai? .-. Te nem vagy normális
2014. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nincs jogod eldönteni, hogy az vagyok-e vagy sem. Jobb állattartó vagyok, mint itt bárki más, ez a nagy helyzet. Én csak azt akarom, hogy a teknősöm erős legyen, ne egy kis puhány, akinek mindent a feneke alá csúsztatnak. Igenis tanuljon meg megfordulni! Különben is olvastam, hogy erre minden egészséges teknős képes...
2014. aug. 29. 13:14
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez Spárta lenne, akkor Te a Taigetos mélyén csücsülnél. Már csak az agresszív hozzáállásod miatt is.


Azt a teknőst Te vetted, Te rakta olyan helyre ahová egyébként biztos nem született volna és Te hoztad olyan helyzetbe amibe egyébként nem kellene lennie. Ha a természetes környezetében lenne és valami miatt felborul és otthagyod akkor még elfogadható lenne hozzá állásod. De így?


Ez olyan mintha kitennélek az Északi sarkon egy szál gatyába és ha nyafiznál a hideg miatt, annyit mondanék, old meg, légy kemény....Mondjuk az is lennél néhány percen belül...

2014. aug. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező.nem tudom, hogy neked van e másik állatod de egy teknőst eltartani nem egy nagy was ist das.
2014. aug. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy ha már a jogoknal tartunk neked sincs jogod eldonteni, hogy jobb gazdi vagy mint itt barki mivel nem tudsz semmihez se viszonyitani
2014. aug. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a teknősöd nem beteg... itt te vagy az egyetlen aki beteg.

Kínzód azt a teknőst!

Ha lenne egy kis logikád látnád hogy ők maguktól egy egyenes talajon nem képesek megfordulni !

Csak rájuk kell nézni!!

Ember a teknőst nem nehéz tartani de neked még ez sem megy , ez nem állattartás hanem kínzás!

Na meg pont te vagy jobb állattartó mint itt bárki pff...

2014. aug. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?:D :)
2014. szept. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elég sok rosszindulatú hozzászóló van itt. Én is azzal kezdem, hogy szándékosan ne fordítgasd azért, DE ilyen könnyen előfordulhat a természetben (teknőstenyészetem van). Ha görögteknősre gondolok, akkor pici korukban sima a páncéljuk, tehát teljesen a hátukra tudnak véletlenül feküdni, sajnos ha órákon át nem veszi észre senki, illetve tűzi a nap és hasonló balszerencsék, akkor könnyen ott pusztul el. Idősebb teknősöknek már púpozódnak többnyire a hátpajzsaik, így a középső púpok miatt nem tudnak teljesen a hátukra fordulni, valamelyik oldalra elbillennek, és az erősebb lábakkal már kapálózás után mindig megoldják.

Szóval ettől még beteg biztos nem lesz, a természetben persze szelektálódhatnak a picik, illetve a simahátú nagyok, de neked a terráriumban nem kell ezt imitálnod. Nameg a terráriumban nevelkedett állatoknak alapból gyengébbek a lábai, mint a kertieknek.

2014. szept. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!