Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek mennyibe kerül...

Szerintetek mennyibe kerül egy ékszerteknős, és a tartása?

Figyelt kérdés
ékszerteki ára kéne + tartás alatt kajára gondolok (a terrárium megvan, 40 l-es)
2014. máj. 3. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
40 literes terráriumban felejtsd el a teknős tartást. Az ékszerteknősök tányér méretűre nőnek, és még a 15 centis pézsmateknősnek is legalább 60-70 literes akvárium kell.
2014. máj. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gagamama ***** válasza:
A 40l-es terrárium elég nagy én is 2 teknőst tartottam 50l-esbe egy kettő évig elegendő is volt ahogy nőttek persze le cseréltem. Ha egy db tekit szeretnél akkor elég lesz a terrárium. :) Kell neki fűtő kilépőkő télire meg lámpa az emésztéséhez kellenek kődarabok amit meg tud enni. Neveléstől függ az étel. Ha még kicsi akkor próbálkoz zöldségekkel meg gyümölcsökkel. De nagyon szeretik a szárított rákot meg a halat. Van nekik szívkocka ezt én csak télire szoktam adni mert akkor kel nekik az erő. :) Van teknősmüzli meg van ilyen vegyes kaja amiben minden megtalálható. Ha beteges lesz akkor meg különféle vitaminokat is tudsz neki adni. :) Az ékszerteknős ára 2500ft/db körül mozog. A vásárlásnál nagyon oda kell figyelni hogy bíztos ékszertekit vegyél meg ne legyen beteg vagy sérült. :)
2014. máj. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1-2 tekinek eleg a 40l, de kesobb vsereld le egy nagyobbra ( en kerti toban tartom mar oket )

Az ekszerteknos ara kb: 2500-3500Ft korul ingadozik.

Kajanak szaritott vagy fagyaztott halat vegyel ami sztem 500-600 ft.

De en azt se veszek, mert szeretek pecazni, es kis ( 5-6 cm) snociket kupanvagok, es fel szeletelem a kissebbeknek. Uvyhogy ha kozel lax a Dunatol, vagy v.milyen to hoz akkor ez is meg van oldva:))

Vegyel neki egy napozo kovet/szigetet, ami olyan 2-3 ezer korul van. Ja meg kell egy aztali lampa amivel napi kb4-5 orat kene neki vilagitani a napozo kore.

Remelem segitettem! :)

2014. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 saku28 válasza:
100%

Nos, van a tartás amikor valahogy szeény teki elvan és van a tartás amikor viszonlag jól is érzi magát. Pénzügyileg elég különböző a kettő.


Én a tekit magát 2ezerét vettem, és akkoriban az akváriumot olyan 5 körül, amit azóta háromszor kinőtt, a legutóbbi akváriumát 8-ért csináltattuk üvegesnél. Készen véve min. a duplája.

A teknős szereti az apróbb kavicsokat, eljátszik vele, szereti túrkálni és sokat le is nyel belőle, segíti az emésztését. Egy-két csomag apróbb kavicsba is jó beleölni. Nehezebb lesz a takarítása a terráriumnak az tény, de ilyenkor jün a kérdés hogy ki a fontosabb, a tartónak az a fél óra amíg átlötyköli a kavicsot, vagy szerencsétlen teki aki szó szerint e nélkül csúszkál az üvegfelületen.

Lámpák. Egy melegítós lámpa mindneképpen (nekem az OBIban vásárolt hajlítható asztalilámpa van felfogatva, benne egy egyszerű villanykörtével. Ez is elég meleget ad) és ha kicsi akkor nem árt neki az UV lámpa sem. Ez a drágábbik, egy ilyen körte 5 ezer körül van. Ez ugyan nem a kötelező kategória, de segít hogy a kisteknősök páncélja gyorsan megkeményedjen. (És nagyobb korukban is kifejezetten szeretik)

Vízforgató, cirkulátor, vagy aki ahogy hívja. A teki nem éppen egy folyton úszkáló állat, főleg az idősebbek nem, szóval jó ha van benne valami ami kicsit keringeti a vizet. Nem olyan könynen poshad, nem lesz büdös és valamennyi koszt is összeszed. Méretétől függően változik az ára, a kicsit olyan 1500-2000-ért megkapod, egy nagyobb külső szűrő már a 30-as határát is súrolja.

Napozóra minden tekinek szüksége van. Ha tényleg nem akarsz rá költeni akár egy darab tégla is megteszi ha nem éles a széle és könnyen ki tudnak rá kapaszkodni. Pici tekiknek jó lehet a díszhalaknak árult különböző dekoráció is (pl. várak, kőfalak - olyan 1500 körül lehetnek), de a legprofibb ha eleve olyan az akvárium, hogy van benne napozó és ahoz tartozó lépcső.

Ételnél apró halra kell gondolni. Lehet akár fogni is (mint ahogy az előttem hozzászóló írta) de én nem bízok benne, könnyen elkaphatja a teki a férgességet ha a szabadból rögtön kapja a halat. Én akkor is lefagyasztanám, ha én fogtam a halat, hátha akkor a "férgek" is lefagynak. Az állatkereskedésben kapható apró fehérhal (nálunk olyan 10 db van egy cosmagban és kb. 200 forint) azért jobb, mert a teknősöknek a hal minden részére szükségük van, nem csak a húsára. A fejéből is sok vitaminhoz jutnak pl. és egy kisebb teknős nem fogja tudni akadájtalanul lenyelni egy csalihal fejét.

Ezen kívül lehet adni neki bolharákot(a szárazat nem ajánlom, abban nincs semmi szinte csak a páncélja a ráknak, azt annyira a tekik sem szeretik), szúnyoglárvát (ezt inkább szárítva árulják), egyéb teknősök számára árult szárazételeket (az enyémr ajong a marhaszívért) de ne ezen legyne a hangsúly, hanem a halon. Ez csak amolyan kiegészítő, mint az idősebb tekiknél a növényi táplálék.


Ennyi jutott hirtelen az eszembe. Pici tekiknek nem kell még olyan nagy víz (felejtsd el az akváriumokat!) jó ha van oylan helye ahol csak pár centi a víz és könnyen ki tudja dugni a buksiját. Kavicsból tökéletesen meg lehet ezt csinálni. Egyrészről rettenetesen szeretik beásni magukat, másrészről a kis tekiknél nagoyn ritkán de előfordulhat a végelgynegülés ha nem bír megkapaszkodni semmiben pihenni.

Ékszerteknősnél nem kifejezetten az állat drága, inkább a hozzávaló kellékek. Egy normális akvárium (napozóval), melegítős és UV lámpa némi kavicsal és egy kisebb vízkeringető 30 körül is lehet bőven. És akkor még jön hozzá hogy hogyan tudod megoldani a víztisztítást, valami eszköz ahhoz is kell. Istne ments, nem lebeszélni akarlak, mert én nagyon szeretek teknős gazdi lenni, és minden állattal van valamennyi gond, az hazudik aki azt mondja hogy van olyan állat ami jól érzi magát semennyi gondoskodás nélül. De ne hirtelen döntés legyen a dolog.

2014. máj. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!