Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan lehet a házi gyíkokat...

Hogyan lehet a házi gyíkokat az udvarunkról kiűzni?

Figyelt kérdés
Eléggé el vannak szaporodva,mert sok tuja van a szomszédban is és pár nálunk is,nem szeretném,ha a lakásba is bejönnék a gyíkok.Mit lehet velük csinálni, hogy ne legyenek a közelünkbe?
2014. márc. 26. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi bajod van a gyikokkal? Bántott téged egyetlen gyik is?
2014. márc. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Már ment is be a lakásotokba, vagy csak feleslegesen félsz? Ne legyél már gyík! :)


Egyébként nem bánt és kárt sem tesz, csak magának, ugyanis számára élhetetlen környezet az ember lakása, ott éhen hal ha nem talál ki. (Nem olyan, mint az egér...)

Nagyon ritkán keverednek be az ember lakásába, és azt is csak akkor, ha nagyon alacsonyan van a bejárat, szóval ha kb egy szintben van az udvarral, és nincs előtte nagy terasz vagy lebetonozott sáv, hanem nagyon közel a fű és egyéb növényzet. Továbbá ha nem vagytok ott.

Félnek az embertől és messze elkerülik, téged is, ha meglátnak és a lakásodat is...


Szóval felesleges az elűzésükön gondolkodnod. Egyébként a sünök néha megeszik őket... vagy gólya és ragadozó madarak.

2014. márc. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem adnék egy ilyen kertért, imádom-imádom-imádom a gyíkokat, olyan gyönyörűek :) És fürgék!
2014. márc. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is állatvédő vagyok,nem is szeretném bántani őket,de a múltkor már a bejáratnál volt az egyik,nem sokkal messzebb a másik. 2 pici gyerekkel vagyok és nem hiányzik a gyík a közelükből,higéniai szempontból sem.Azért is kérdeztem ,hogy ti mit javasoltok,de nem lettem okosabb.
2014. márc. 27. 20:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem fogja a gyík bántani a gyerekeket, hidd el. És megfertőzni sem semmivel. Nem terjeszt olyan betegséget, amit az emberre át tudna adni, és nem is nyálkás vagy piszkos állat. Szerintem inkább csak te nem szereted őket, ami persze szíved joga, de amit leírtál, az nem állja meg a helyét, a gyerekeknek semmi bajuk nem lesz tőlük. :)
2014. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kicsi fiam fél tőle,még elég pici,hogy megértse,de egyébként az volt az eredeti kérdésem,hogy mit lehet tenni ilyenkor,úgylátom nincs erre senkinek ötlete.
2014. márc. 28. 09:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!