Ekkora terráriumban lehetne tartani egy leopárd gekkót?
Terrárium vagy akvárium?Mert nem mindegy!Ha terrárium ami fedett ugye abból esélytelen kijönnie.Viszont én a helyedben inkább ilyet csináltatnék vagy vennék neki
Hátterezett ahol tud mászkálni,imádnak fent sütkérezni.Világítás is kell nekik,hiszen elég érzékenyek a hidegre és könnyen meghalhatnak,ha nem megfelelő a hőmérséklet.
Ebből a nagyobb.
Na ez még jobb:
Akváriumban nem jó a tartás,mivel onnan az étel simán kiszökik,viszont a terráriumból nem tud kijönni.
Nekem ilyenben vannak:
Viszont ne felejtsd el,hogy kell nekik vitaminport is venni.
Tartás: egyedül is lehet, de célszerű egy hím és két-három nöstény állatot egy helyre rakni. Több hímet ne tartsunk egy helyen, mert rövid időn belül végeznek egymással. A náluk kisebb fiatalt sem kímélik. Természetesen figyelembe kell venni mozgás igényüket és ennek megfelelő alapterületű terráriumot választani nekik. Kis helyen csak stresszelik egymást és nem is szép látvány, ha egymás hegyén-hátán kénytelenek lenni ezek az állatok. Három-négy gekkó részére egy 100 x 50 x 60 cm terrárium már jól berendezhető. Mindenképpen alakítsunk ki legalább annyi búvóhelyet a számukra, ahány gekkót együtt tartunk. Ha tehetjük, helyezzünk el mászófát valamint nem éles sziklákat, köveket a helyükre. Dekorativ hatás mellet állataink vedlését megkönnyitjük és búvóhelyet is biztosítunk a számukra. Talajnak homokot javaslok, bár sokan erdei vagy kerti földet is használnak. Tisztítani rendszeresen kell mindegyiket, az ürülék kiemelésével a talajcsere két-három havonta elegendő.
Fűtés: nappal 26° - 32°C, éjszaka 20° - 22°C közötti hőmérséklet az optimális. Sokan talajfűtést vagy a terrárium pereméhez csíptetett spotlámpát alkalmaznak melegités céljára.
Állatkereskedésekben kapható tücsök, viaszmolylárva, gyászbogár lárva, molylepke, rózsabogár lárva, szopós egér adható a részükre. Viaszmolylárva és szopós egér csak kiegészítő táplálékként kerüljön léjük (egér csak a nagy, kifejlett példányoknak), mert magas foszfor és zsírtartalmuk miatt nem előnyös nagy mennyiségben a gekkóknak. Főleg tücsök legyen a menü, heti egy alkalommal kalcium vagy ásványi anyag-por hozzáadásával. Én a tücsköket egy kis müanyag dobozban tárolom, száraz, meleg helyen, és etetés elött beszórok hozzájuk a már emlitett porokból. A doboz rázásával a tücskökre kerül a kivánt ásványi anyag mennyiség, amit aztán megesznek a tücsökkel együtt. Fiatal állatoknál heti három-négyszeri etetés az ajánlott, fejenként 5-8 kisméretü tücsökkel. Kifejlett gekkók heti két-három etetés mellett 10-12 közepes vagy nagy tücsköt fogyasztanak átlagban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!