Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen engedélyek/diplomák...

Milyen engedélyek/diplomák szükségesek ahhoz, hogy tarthassak otthon egy kajmánt?

Figyelt kérdés

2014. febr. 17. 19:24
 1/2 botond088 ***** válasza:

hali!


mivel a kajmán veszélyes állatként van nyilvántartva, ezért a veszélyes állatokról- összegségében találtam egy szöveget:


Veszélyes állat tartása

Az ügyintézés a Polgármesteri Hivatal Hatósági Főosztály – Igazgatási Osztály Általános Igazgatási Csoportjánál Győr, Honvéd liget 1. sz. alatt történik, az ügyintéző Királyfi Péter Zsolt

Telefon: 96/500-426

Fax: 96/500-443


Vonatkozó jogszabályok:

A veszélyes állatokról és tartásuk engedélyezésének részletes szabályairól szóló 8/1999. (VIII. 13.) KöM-FVM-NKÖM-BM együttes rendelet


Veszélyes állat tartására engedélyt a fenti jogszabály 2. §-a alapján az a természetes személy kaphat, aki

a) cselekvőképes,

b) rendelkezik a rendeletben megjelölt szakirányú tartási ismereteket igazoló, legalább középfokú szakképesítéssel és szakmai gyakorlattal,

c) ha a b) pontban előírt feltételekkel személyesen nem rendelkezik, az azoknak megfelelő személyt alkalmaz,

d) rendelkezik a tartási hely közvetlen szomszédainak beleegyező nyilatkozatával,

e) biztosítja a fenti rendelet 3. számú mellékletben - méreggel ölő állatfajok tartása esetében a 2- 3. számú mellékletekben - előírt feltételeket,

f) teljesíti a biztonsági előírásokat.


Veszélyes állat tartására engedélyt gazdálkodó szervezet akkor kaphat, ha az állat gondozására a fent hivatkozott a)-b) pontokban meghatározott feltétellel rendelkező alkalmazottja van, és a d)-f) pontokban előírt feltételeket biztosítja.

Állatkertek és állatotthonok (állatpanzió és állatmenhely) esetében a veszélyes állatok tartása akkor engedélyezhető, ha az intézménynek a rendelet 2. § (1). bekezdés a)-b) pontjaiban meghatározott feltétellel rendelkező alkalmazottja van, biztosítja a d)-f) pontokban előírt feltételeket - amennyiben külön jogszabály ezektől eltérően nem rendelkezik -, továbbá rendelkezik a működéshez szükséges engedéllyel.


A veszélyes állattá nyilvánított egyedek tartási feltételeit és a tartás biztonsági előírásait az eljáró hatóság - a veszélyes állattá nyilvánítással egyidejűleg - egyedileg határozza meg.


Amennyiben a tartáshoz szakképesítés indokolt - szakirányú szakmai végzettségnek kell tekinteni az állatkerti állatgondozó, az állattenyésztő, a vadász-vadtenyésztő, valamint az állattenyésztő és állat-egészségügyi szakképesítéseket, illetve a felsoroltakkal egyenértékű korábbi középfokú szakmai végzettségeket, továbbá az ennél magasabb szintű biológus, zoológus, az agrár és állatorvos végzettségeket - feltéve, hogy az illető legkevesebb 3 év szakmai gyakorlatot igazol megfelelő szakintézményben (pl. állatkert, vadaspark, cirkusz) teljesített munkaviszony (egyéb munkavégzésre irányuló tartós jogviszony) keretében.


A települési önkormányzat jegyzője nyilvántartásba vételre és ellenőrzésre köteles. Amennyiben a tartás körülményei az e rendeletben előírt feltételeknek megfelelnek, a hatóság a tartást engedélyezi. Amennyiben a tartás biztonsági feltételei nem felelnek meg a rendelet 3. számú mellékletekben előírtaknak, az illetékes jegyző az Átv. 23. §-ában foglaltak szerint jár el.


A veszélyes állat tartójának felelősségére a Polgári Törvénykönyvnek a fokozott veszéllyel járó tevékenységet folytatókra vonatkozó szabályait kell alkalmazni.


Veszélyes eb a járási állat-egészségügyi és élelmiszer ellenőrző hivatal által egyedileg veszélyessé minősített eb.


Eb veszélyessé minősítésére abban az esetben kerül sor, ha

a) az eb fizikai sérülést okozott, és megvalósulnak a veszélyesnek minősítésnek az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény ( továbbiakban Ávtv. ) végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott feltételei, vagy

b) az eb fizikai vagy pszichikai állapota alapján feltételezhető, hogy az embernek fizikai sérülést okozhat, és ez a veszélyhelyzet kizárólag az eb veszélyesnek minősítésével hárítható el.


A veszélyessé minősítési eljárásba be kell vonni az ebek viselkedésének megítélésében jártas szakértőt.

Veszélyes eb kizárólag az állatvédelmi hatóság által kiadott engedéllyel, az Ávtv. végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott feltételekkel és módon, ivartalanítva és elektronikus azonosítóval (a továbbiakban: transzponder) megjelölve tartható.


Tilos veszélyes ebnek bármely módon való szaporítása, tenyésztése - ideértve a vétlen szaporulatot is -, kiállítása, bármely formában történő versenyeztetése, őrző-védő feladatokra való tartása, képzése és alkalmazása, az országba való behozatala, az országból történő kivitele.

A veszélyes ebet polgári jogi szempontból vadállatnak kell tekinteni.


A település jegyzője kérheti az állatvédelmi hatóságtól az eb egyedi veszélyessé minősítését.

2014. febr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ur istan hat megesz ha megno :)
2014. febr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!