Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknősről kellenének...

Ékszerteknősről kellenének fontos infok. Mit esznek, mikor és mennyit alszanak, stb?

Figyelt kérdés
evés , ivás, alvás, tanítás, mászás, tisztálkodás, kor, betegségek....szóval mindent, amit csak tudtok róla!

2013. aug. 24. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:

ETETÉS:


Ha az akarod, hogy egészséges legyen azzal etesd, amivel én az enyéimet:

-0%emberi élelmiszer, még akkor se ha látszólag ízlik neki. (A párizsit még én sem eszem meg tuddván, hogy miből készült, nemhogy a tekik), semmi csipsz vagy hasonló.


-Szárított teknőstáp, szívmix, mindenféle szárított teknős eledel csak végszükség esetén. Baja nem lesz tőle, ha nagyon ritkán kap belőlük.


-Egészséges eledelelek:

Étrendje legnagyobb részét az egész apróhal tegye ki.(Ha vidéken élsz ezt ingyen is be tudod szerezni, merítőhálózással. A fölösleget meg lefagyasztod természetesen belestől.)

Kiolvasztott hecket, hasonlót is kaphat, csak ugye abban nincsenek benne a fontos belsőszervek.


Az enyémek nem eszik meg a májat, de lehet vele próbálkozni. A kockákra vágott csirkemellet, combot viszont imádják.


Ezeken kívül kapnak csontit, gilisztát, vízicsigát hélyastól, naposegeret, naposhörcsögöt.

Tyúkhúrt, hínárt.


"Látvány etetéskor" élő szúnyoglárvát és élő kishalat kapnak.

2013. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

etetésről még annyit, hogy hamar megtanulnak csipeszről enni. Ilyenkor akkora falatokat kapnak, amit a karmaikkal nem kell szétcincálniuk.

Illetve a partra is kijönnek egy finomabb falatért. :)

2013. aug. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ELHELYEZÉS:


Ha csak egy kistekit akarsz is, a lehető legnagyobb akváriumot vegyétek meg.

Én lapos típusú 60 literessel kezdtem, és hamar belenőtt.


Szűrő, és fűtő mindenképpen kell neki. Azt viszont főleg ha nagyonbb lesz egész éljel buzerálja. Kicsiként meg beszorúl mögé.


Itt egy kép én így oldottam meg ez a problémát:


[link]


Mostmár rendesek, lámpaoltáskor kimásznak aludni, reggel hatkor meg becsobbannak és kocogtatják az üveget.


Amikor kicsivolt inkább a vízben szeretett aludni.

2013. aug. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azzal azért jó, ha tisztában vagy hogy 5-6 év és két tenyérnyiek lesznek.


Mi se tartjuk már benn őket, mert egy vagyon lenne egy akkora akvárium+ nincs hova tenni.



Nyáron mennek ki a kis bekerített medencéjükbe, télen meg le a pincébe aludni.


Lekopogom betegek még sosem voltak, és most hogy ilyen nagyok szinte semmit nem kell a rájuk költeni.


Hetente kapnak döglött halat, amit a szomszéd horgászik, meg néha mi is elmegyünk merítőzni apróhalat. + A vasárnapi csirkemellből mindig jut egy kevés nekik is. :)

2013. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
REMÉLEM TUDTAM SEGÍTENI! (L)
2013. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi
2013. aug. 26. 09:28
 7/9 anonim válasza:
Ez nekem is nagyon hasznos volt! :)
2013. szept. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
tanitani semmire sem lehet!
2013. szept. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Tanítani max annyira lehet, hogy megy a kaja után. Kimászik érte, meg hasonlók.

2013. szept. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!