Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » SOS! Hol keresem a skorpiót?

SOS! Hol keresem a skorpiót?

Figyelt kérdés
Ma találtam az ágyunk alatt, pontosabban a matracunk alatt egy kis fekete skorpiót. Azt mondták a csipése nem halálos, de párban közlekednek, és keresem meg a párját. Aki ismeri ezeket az állatokat, tudna segíteni? Napközben hol lehet a buvóhelyük a lakásban?
2013. ápr. 24. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem ne is törődj vele, mivel valóban nem mérgező.

2013. ápr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De ha valami importáruval behozott skorpió, akkor lehet veszélyes.
2013. ápr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem behozott skorpió. Mexikóban élek, a fővárosban. De eddig itt még nem találkoztam eggyel sem. Most is csak azért keresem annyira, ha van egyáltalán párja, mert van két kicsi fiam, és nem szeretném ha megcsipné őket.
2013. ápr. 24. 21:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Így már egészen más a helyzet. Érthető, hogy véded a gyermekeidet.
2013. ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szekrény, ágy alatt, szűk, sötét helyeken keresd. Általában ott szoktak lenni. De legegyszerűbb módja, hogy fogsz UV lámpát (amitől a sötétben világítanak a fehér dolgok), és azzal körbe pásztázod a lakást. Ugyanis a skorpiók páncéljában van egy olyan anyag, amitől világítanak az UV lámpa alatt.
2013. ápr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget. Szétszedtem a lakást, úgy tűnik egyedül volt. Skorpió spray-val befújtunk minden olyan kis zugot, ahonnan nem tudtuk a bútort elmozdítani. Nem találtunk semmit. De ezt az UV lámpát be fogom szerezni mindenképp.
2013. ápr. 25. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!