Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A rövid-farkú (Tanzániai)...

A rövid-farkú (Tanzániai) törpekaméleon tényleg nem való kezdőknek?

Figyelt kérdés

Az egyik (sőt egyetlen) weboldalon ami róluk szól, azt írják, hogy "viszonylag könnyű tartásuk, alacsony áruk, kis helyigényük és keltetőberendezés nélküli sikeres szaporításuk ellenére nem ajánlottak kezdőknek"

Kérdezem: Miért???

Ha viszonylag könnyű(mit is jelent ez?)a tartásuk, olcsóak akkor mért nem tarthatnám pl én.

Csak ez állított meg engem, mert elégé érdekel a téma, hogy legyen kamim.

A másik kérdésem (na jó, igazából kérés) hogy leírnátok-e nekem ennek a kis ufónak a tartását, és bevásárló lista-szerűen a szükséges dolgokat :3


Köszönöm, 14/f



2013. ápr. 21. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Én sem értem, hogy mért, mert nekem volt kettő.


Jól bírták a szobahőmérsékletet, itt nálunk általában 24 fok van. Nappal volt egy repti glo 5.0 lámpa az égett nekik, és kész, olyankor lehet 2 fokkal melegebb volt náluk. De este nem fűtöttem semmivel.


Nem terráriumba tettem, hanem egy kis 50 literes akváriumba, aminek az aljára tettem virágföldet, és beleállítottam egy bokrot.

Tudod ilyen kesze-kusza kiszáradt faágakat. Azon mászkáltak.


Alulra valami mini futónövényt is ültettem, de az nem igazán akart ott megmaradni, később azt kivettem.


Kis tücsköt vettem nekik, mert kicsi a szájuk, elengedtem a talajon, a tücskök felmásztak a faágakon, és a kaméleonok szépen elkapkodták őket. Ügyesek voltak.


Spricceltem a hátsó üvegfalra napi egyszer, vagy 2x vizet. Volt egy kis vizestáljuk is lent, hát hogy abból ittak e vagy sem, azt nem tudom, de volt mikor odamentek tapicskolni benne.


Egyébként tök jó volt, mert nem is kellett őket takarítani. Én nem láttam, hogy kakáltak volna, a virágföldbe eltűnt minden, és ezek kicsi állatok.

2013. ápr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem másztak ki, hiába volt nyitva a teteje, mert csak a faágon tudtak mászni és úgy tettem az ágakat, hogy az üveg szélére ne tudjanak véletlenül sem átmászni. Tehát kb 10 centi távol az üvegtől.
2013. ápr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én annyit hallottam a törpékről, hogy inkább a hideget szeretik. Melegben lefordulnak sajnos. Lehet emiatt? Mármint hogy nyáron nem feltétlen lehet biztosítani nekik a hűvöset (kb. mint a nyílméregbéka, az se nagyon szereti a meleget).
2013. ápr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!