Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Most akkor mennyit eszik egy...

Most akkor mennyit eszik egy sisakos kaméleon?

Figyelt kérdés
Bruins: Terráriumok enciklopédiája azt írja, hogy a fejlődésben lévő vagy az ivarosan aktív kamik esznek meg napi 5 darab méretükhöz való eleségállatot (tehát pl egy magányos, felnőtt hím is max ennyit eszik), viszont pár helyen és fórumokon azt olvastam, hogy egy kami 10-15 eleségállatot eszik egy nap. Most akkor mennyit?

2013. febr. 6. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát én 2 éves korában, 3 naponta mentem vásárolni úgy 20 tücsköt és néha 5 nagy sáskát is mellé. Lisztkukacot ritkán adtam neki, bár az olcsóbb lett volna.


Egyszer tücsöktenyészetet is csináltam itthon, és páran kiszabadultak. A konyhában még most is élnek tücskeim valahogy szabadon. Valahogy nem akarnak meghalni. Nem is látom hogy hol vannak, csak kint csipognak mindig. De amikor kimegyek elkussolnak, nehogy megtaláljam őket. Azért nem döglenek meg, mert a konyha mellett van nekünk egy cirkó, amiből csöpög a víz a padló csempére, és azt isszák a földön. Meg szerintem a konyhában találnak kis morzsákat. Hónapok óta élnek ott. Belvárosban ez olyan feeling, mintha kint lennék a mezőn. Amikor nagyon idegesített, hogy ciripelnek, akkor egyszer megmértem a szobában, hogy a kintről bejövő tücsökhang, az itt 40 decibel zajártalomnak felel meg. Ha egyszer felmosnék vízkőoldóval tuti meghalnának, de eddig még nem akartam bántani őket.

2013. febr. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Angie5 válasza:

Kaméleonja válogatja..

Ne Te találd ki mennyit ehet, adj neki annyit, amennyit megeszik. Tudja ő, ha jól lakott. (fontos a változatos étrend, ne mindig ugyanazt a fajta eleséget kapja)

2013. ápr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!