Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknősöm nem nyitja ki a...

Teknősöm nem nyitja ki a szemét, de a páncélja egyáltalán nem puha? Mivel gyógyítsam?

Figyelt kérdés

2013. febr. 5. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Allatorvoshoz vidd el, ad neki szurit es megjavul :)
2013. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyszer elvittem, nem őt, hanem még 15 évvel ezelőtt 1-et. Kapott egy szurit, és megdöglött. Állítólag olyan sokkot kap a szuritól, hogy beledöglik. Úgyhogy ezt kihagynám..
2013. febr. 5. 21:54
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Ez mekkora badarság. Nem fog sokkot kapni, de így fog meghalni.
2013. febr. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 CHRIS4 válasza:
69%

Minden éjszakára kamillás vízbe tettem őket, nálam ez működött.

2-3 nap alatt kinyitotta a szemét, most már eszik is.

2013. febr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A teknősök amúgy is téli álmot alszanak télen. A mi teknősünk tenyérnyi nagyságú és mindig egy dobozban alszik csukott szemmel. Előfordul, hogy ilyenkor a szemei összeragadnak. Ilyenkor kicsit megmosogatom neki és beleteszem egy lavor vízbe ázódni :D
2013. febr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Itt egy nagyon jó oldal www.teknosinfo.hu. Ezt nézd meg és ne ide írogasd tekikkel kapcsolatos kérdéseidet,ahol mindenféle barom válaszolgat(tisztelet a kivételnek) ezen az oldalon van fórum is itt szasza(Szalay Gábor)válaszol a kérdésekre,engem is sokszor kisegített már ;D Amúgy az oldalon minden fontos tudnivalót megtalálaz a tekikről :))
2013. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 citromradio válasza:
4 nappja kb nem nyísa ki ékszertekim a szemét mit csináljak vele lehet az a baj hogy ritkán cserélem vizit pedig 4 napponta szoktam a vizüket cserélni help fontos a kérdés
2013. febr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na sziasztok, ma hoztam az állatdokitól (akinek esze ágában sincs szurkálni a teknősömet!!!) fecskendőbe A vitamint. Naponta 1x "belövök" a szájába. Ma az első adagot megkapta, majd megírom amikor eredményét látom!


A télen alszik, és azért nem nyitja a szemét, az lehet a tiédnél, de az enyém minden télen "fent van" :) s minden évben nyitva tartotta ezidáig a szemét. :) De azért köszönöm!


A kammillás választ köszönöm, csinálok, és becsetelem vele akár napont többször, jó ötlet, hisz nyugtatja a bedagadt szemet!


Ja és étvágya van, meg is lett etetve, csak oda kell rakni a kaját a szájához,megvárni míg ráharap, mert nem találja meg így csukott szemmel. :-/ Szóval éhes, csak épp alkalmi vak. S ami miatt lehetséges , hogy így jártunk: mindig nyers halat kapott, de átváltottunk száraz tápra. A doki szerint a szárazba nem volt meg mindaz a vitamin, ami a nyerseben.


Hát egyenlőre ennyit a teknőcről. :)

2013. febr. 11. 19:06
 9/13 anonim válasza:

jobbulást a tekinek!

pár éve az én tekimnek is volt ilyen baja. Ő kapott szurit, és én is etettem úgy ahogy te.

Én használtam még "fény terápiát" a lámpa előtt mozgattam jobbra, balra.

De jó, hogy írtad ezt az A vitamint.

2013. febr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 citromradio válasza:
köszi most vetem ki kamillás teábol hátha segit nek kb egész este benne volt
2013. febr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!