Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vörös fülű ékszerteknős...

Bones 2.0 kérdése:

Vörös fülű ékszerteknős tartása komolyan be van tiltva Magyarországon?

Figyelt kérdés
nekem olyanom van xD és mi lenne ha valaki "olyan" ember megtudná???
2013. febr. 1. 22:50
 1/8 dirtboy ***** válasza:
tartása nem hinném inkább csak az árusítása.
2013. febr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
már miért lenne tiltva?
2013. febr. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel felelős állattartó vagy aki különösen ügyel arra, hogy a teknőse ne szökhessen meg, semmi nem lenne, ha valaki "olyan" ember megtudná. Legfeljebb nyilvántartásba vennék. :)
2013. febr. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Betiltották az árusítását, mert nagyon sokan a megunt teknősöket elengedték a patakokba, tavakba. Mivel erőszakos amerikai ragadozó, a hazai védett mocsári teknőst kipusztította sok helyen. A sárgafülü ékszerteknőst lehet kapni.
2013. febr. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A vörösfülű ékszerteknős behozatalát az európai közösség országaiba a 605/2006/EK rendelet tiltja, mert „a Közösség természeti viszonyai közé történő bevitele ökológiai fenyegetést jelent a Közösség őshonos vadon élő állat- és növényfajaira”.

[link]

2013. febr. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Árusítani már nem lehet, de mivel az egyik legnépszerűbb teki volt annak idején, akinek most az van otthon, azzal nincs semmi probléma.


Egyébként én úgy tudom, hogy behozni tilos, de ha esetleg van itthoni szaporulat, azt el lehet adni. De lehet, hogy tévedek.

2013. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt Szlovákiában sem szabad már árusítani, de nekem is van itthon 2. A tartása nincs tiltva.
2013. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
6-os: Nem lehet úgyse árulni. Max elajándékozhatod, de pénzt nem kérhetsz érte.
2013. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!