Mi kell egy kis teknősnek?
Nyers húst ne igen adj neki szerintem.
Egy víziteknős fő tápláléka (minő meglepő) a hal. Lehet kapni fagyasztott egész halat állatkereskedésekben, amik kifejezetten teknősnek való. Ez legyen a fő tápláléka, teknőstápot csak kiegészítésként kapjon. A kis teknőst naponta kell etetni, azt hogy mennyit, azt nem tudom, majd valaki pontosítja a mennyiséget. A felnőtt teknősnek elég 2-3 naponta kaját adni.
A vízbe nem kötelező a szűrő, de ajánlott. Ha nem raksz bele, 3-4 naponta muszáj lesz kitakarítanod a helyét. Szűrővel is kb 7-10 naponta kell majd. Persze hogy le kell szívni a vizet. Tipp: lehet kapni aljzatporszívót halas akváriumokhoz, azzal a mulmot is le tudod szívni az aljzat közül, és vele egy időben a vizet is. Így nem kell minden egyes takarításnál átmosni a kavicsot.
15l-es akvaterrárium kicsi lesz, még kezdésnek is. Értem én, hogy picike most még, de megnő előbb utóbb, és akkor muszáj lesz váltani. Szerintem egyszerűbb lenne már az elején akkora akvaterráriumot berendezni, amekkora kell majd neki, ha megnő. Így később kevesebb gond lesz ebből.
Én azt ajánlom így összegzésképp, hogy még sokat olvasgass a témában, mert teknőst ( én minden más állatot) tartani felelőssé, és jó, ha az ember mindennel tisztában van, mikor az állatka hozzákerül. Kezdésnek ajánlok két oldalt:
itt sok mindent megtalálsz, a fórumon pedig konkrétan a fajtákról is kérdezhetsz, cseveghetsz olyanokkal, akiknek ugyan olyan fajtájú a teknőse, mint a tiéd.
Remélem tudtam segíteni. Egyébként milyen teknősöd lesz?
"egyébként láttam olyat Pesten hogy az ékszerteknős együtt volt a díszhalakkal"
Ez meglep... semmi elválasztó nem volt? Csak mert az én Franklinem jót kajálna a díszhalakból, ez tuti :D.
Ami a legfontosabb: legyen hely, ahová kimehet napozni, ez meg legyen világítva olyan lámpával, ami melegít.
A vize elég meleg legyen, amíg kicsi, olyan 26-28°C , később 20-22 is elég. Nálunk termosztátos vízmelegítő van. Annyi vize legyen, hogy kényelmesen tudjon benne úszni, ne csak vízszintesen, hanem függőlegesen is le tudjon bukni! A víz alján legyen kavicsos réteg.
A vízszűrő teljesen mindegy. Nem a vízből szedi a teki az oxigént. Nem feltétlenül kell, de ha van, ritkábban kell cserélni a vizet. Ha nincs, elég hamar bebüdösödik a víz.
Sokat segít, ha külön tálban eteted, és csak akkor rakod vissza a helyére, ha evés után ürített is.
Amikor takarítod, akkor:
- Teljes vízcsere.
- Üvegfelületet át kell mosni.
- Kavicsokat át kell mosni.
- a tekit érdemes csap alatt langyos vízben puha körömkefével letakarítani.
Kaja: apró hal összevágva, szálkástól, belestül. Később, ha nagyobb lesz, akár élve, az enyém szeret rá vadászni.
Apró vízi csigák.
Lehet kapni különféle tápokat szárított marhaszívet, szárított rákot, halat... ez 1-2 étkezésre jó, ha mást nem tudsz beszerezni, de állandóra nem!
Kezdettől kaphat kis salátát, tyúkhúrt, van, amelyik szereti, jó kis vitamin utánpótlás.
Amíg pici, addig naponta egyszer eszik, 4-5 hónapos kortól kétnaponta, kb egy éves kora után elég hetente kétszer enni adni neki, amikor eléri a 14-16 centis nagyságot, utána elég hetente egyszer.
Egyszerre általában annyit, amennyi a teknős teknő alól kilógó puha része összesen.
Passzolom... az enyém rendszeresen kap kis élő csalihalat, és szabályosan levadássza...
Lehet, hogy a díszhalban van valami, ami nem ehető? Vagy ha szegény teki tápon, meg szárított kaján él, az se biztos, hogy beindul rá... több tippem nincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!