Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért fél tőlem a teknősöm?

Miért fél tőlem a teknősöm?

Figyelt kérdés
Van két teknősöm és velük kapcsolatban, már többször is feltettem egy-két kérdést. Már lassan, egy éve vannak meg. Eleinte mindkettő félt, de végül most az a állapot, hogy a kisebbik nem fél tőlem, ha a kezembe veszem és az ölembe rakom. Viszont a nagyobbik igen. A kezemből próbál menekülni és többször is bepisil, mikor kiveszem. Sőt, ma sajnos lekakilta a kezemet. Miért fél tőlem?

2012. nov. 22. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is van 2 tekim.Tőlem a kisebbik fél.Nem tudom miért,pedig szokta látni hogy a nagy bizalmas felém.Ezt én se értem.

De lehet,hogy az a megoldás,hogy lassabban közeledsz felé,sokat nézel a szemébe,és szelíden,"bizalmasan" nézel rá.Ez már nekem is használt,már nem fél annyira tőlem a pici tekim :)

2012. nov. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A teknős nem öleb, minek kell kézben tartani? Örűlj hogy van, nézegessed, és hagyd a helyén. Te sem éreznéd jól magad a fatetején.
2012. nov. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm, majd próbálkozom vele. Másodiknak pedig, azt üzenem hogy ritkán veszem a kezembe, legtöbbször csak kiveszem és hagyom, hogy a szobámba járkáljon. Közben persze, nem követem, hanem csak figyelek és elkapom, ha rossz helyre menne. És akkor szoktam főleg kivenni a nagyobbikat, ha a lavórba szeretném tenni, hogy ehessen. :)
2012. nov. 25. 17:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!