Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Viszonylag új vagy a hüllők...

Viszonylag új vagy a hüllők világában. Jelenleg két gabonasiklót nevelgetek. Ezen a héten fejenként 3 egeret toltak be. (2-3 naponta) Folytathatom így tovább, vagy fennáll a túletetés veszélye?

Figyelt kérdés
2012. nov. 19. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk kígyóink vannak az igaz,de etetés amennyire tudom hasonló.A kígyó félék oportumista evők,azaz amennyit látnak annyit esznek.De ez nem jelenti azt,hogy ennyit is kell kapniuk.Azt sajnos nem írtad mekkorák a siklók.A mi kígyónk az egyik kb másfél méter,ő egy patkányt kap,és kb 2 hétig elvan vele.A másik 1 méter körül van,ő 2 egeret eszik meg 2 hetente.A lényeg az,hogy etetés után,meg kell várni míg ürít,és ürítés után 2-3 nappal etetni legelőbb.Egyébként ők 2-3 hónapig is kibírják kaja nélkül.Szerintem 2 hetente egyszer bőven elég lenne,de azt te tudod mennyi idő múlva ürítenek.Ha betartod az etetés-ürítés-2-3 nap múlva etetés periódust,nem lehet baj.
2012. nov. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Körülbelül 50 centisek lehetnek most. Az egerek még értelemszerűen naposegerek (nem azt a nagyon pinket.. hanem a már kicsit szőrösebb "pihés" fajtát szoktam adni nekik)Az ürítést nem szoktam figyelni :s Az tuti hogy tegnap ürítettek, de tegnap kajáltak is.. Egyébként milyen veszélyei vannak a túlkajáltatásnak? Belehalhat, vagy csak elhízik? Egyébként eddig csak egyszer hányt vissza a vörös albínó egy egeret.. de azt is hónapokkal ezelőtt.
2012. nov. 20. 21:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig ezek fontos tényezők,minden hüllőtartónak be kell tartania ezt az evés-ürítés szabályt.Elhízhatnak igen,és az elzsírosodás miatt tönkremehet a szívük,elzáródhatnak az artériáik,pont mint az embernél is.Szóval ha nem csak egy évig szeretnéd őket magad mellett tudni,akkor állj le ezzel a mértéktelen etetéssel.Tartsd be az etetés-ürítés-2-3 nap múlva etetés ciklust,és nem lesz baj.
2012. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én nemrég kaptam egyet 25-30 cm és 5-7 naponta etetem. Azt ajánlom, hogy inkább 5-7 de ha már nagyobb akkor 8-10 naponta etesd!!De ez attól is függ, hogy milyen hamar akarod , hogy megnőljön!!
2012. dec. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!