Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vízi teknős víz nélkül?

Vízi teknős víz nélkül?

Figyelt kérdés

Most voltam állatorvosnál a teknősömmel (pézsmateknős) mivel fel volt puffadva szegény. Az állatorvos azt mondta, hogy a baja A-vitamin hiány, kapott szurit, jövő héten is fog...

Az a baj, hogy azt is mondta, hogy most egy hétig, amíg meg nem kapja a következő szurit, nem lehet vízben. De hát ő egy víziteknős.. :( Hiszek neki ebben, de azért mégis nagyon aggódok érte!

Nektek van hasonló tapasztalatotok, mi a véleményetek?


2012. jún. 19. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
És egy kis tál vizet se lehet berakni neki? Kérdezd meg telefonon :)
2012. jún. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az a baj hogy elvileg az a-vitamin hiány miatt a páncélja is megpuhult, így könnyebben sérül, és azt mondta hogy a vízben könnyen elfertőződik és elpusztulhat.... :S azt mondta, hogyha nagyon nem bírja a szárazságot, napi 1-2 órára be lehet tenni vízbe. Csak nem tudom, hogyan mutatkozik az, ha nem bírja jól a szárazságot :(
2012. jún. 19. 19:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát igen. Én sem :/
2012. jún. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Most már szerintem kiszáradt. Nem?

De én tennék be neki egy tál vizet, hogy ne haljon szomjan.

2012. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Tedd nyugodtan vízbe, tegyél fölé melegítőlámpát, hogy tudjon melegedni. Nem az A-vitamin hiánytól puhul meg a páncélja, attól a szeme dagad be és nem kell neki 1 hét múlva újabb injekciót adni. Türelem kell, mert lassan, több hét alatt gyógyul ez a betegség. kb 3 hét múlva van értelme újra egy lehelletnyi A-vitamint ismételni.


Üdv: egy másik állatorvos:)

2012. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igazából azzal az okkal vittem el állatorvoshoz, mert a bal szemét nem nagyon tudta kinyitni.. az bedagadásnak számít? és akkor mi lehet a teki betegsége? köszönöm a segítséget! :)
2012. jún. 21. 07:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen az bedagadásnak számít, jó az A-vitamin, csak azért nem szabad sűrűn adni, mert nagyon könnyen túl lehet adagolni. De mindenképpen vidd vissza az állatorvosodhoz, legfeljebb megemlítheted, hogy "hallottál" ilyenről.:)
2012. jún. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
rendben! köszönöm a segítséget :)
2012. jún. 21. 11:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!