Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tapasztalt teknőstartók...

Tapasztalt teknőstartók válaszát várom. Hogyan tudnám úgy gondozni a vörös fülű ékszerteknőseimet, hogy ne érezzék magukat bezárva?

Figyelt kérdés
Mit biztosítsak nekik? Mi a tanácsotok az etetéssel kapcsolatban? Mikor, milyet, mennyit? Az normális, ha lassan három évesek, de csak 10 cm-es a páncéljuk?

2012. máj. 15. 17:41
 1/1 anonim ***** válasza:
kb 15 éve vannak teknőseim... Az ékszerteknősömet kint tartom, van egy leásott medence a földbe, és kör alakban körbekerítve, úgy hogy elegendő helye legyen mászkálni, napozni... a teknősök nem hipergyors növők, téveszme, hogy ha minél nagyobb rövid idő alatt, az mennyire jó neki... tévedés, sajnos tapasztaltam, hogy a gyors növekedés károsabb tud lenni mint ha lassan növekszik... elferdül a páncélja, púpos lesz, és ha nem is beteg, de látványra nem mutat valami szépet... nem adtam neki soha vitaminokat, sem szárított herkentyűket, mert a természetes kajában mindent megkap... hal, máj, akváriumi csigák, néha növények... ha valaki jön kötekedni, hogy a felnőtt korában már inkább csak növényeket eszik, annak üzenem, hogy az ékszerteknősök ragadozók... kell kiegészítésként növény, de nem az a főtáplálékuk... etetni sem kell állandóan, hüllőkről van szó, nem a testhőmérsékletük miatt esznek csak a fejlődésük miatt, így ha kimarad egy két nap, vagy egy hét is, nem lesz semmi bajuk... sőt, volt akinek mondtam, hogy csak hetente etesse, mert felhizlalta a teknősét, ami szintén nem egészséges nekik... ha bent tartod terráriumban, azt vedd figyelembe, hogy a minél nagyobb a jobb...
2012. máj. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!