Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy siklót kutyasétál...

Találtam egy siklót kutyasétáltatás közben, hatalmas lyuk van a testén, bízhatok benne, hogy túléli?

Figyelt kérdés
Lefertőtlenítettem, és bekenegettem, és most be van kötözve neki. De úgy tűnik sérült a gerince is, mert nem nagyon mozgatja a hátsó részét.
2012. ápr. 23. 21:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Részvétem:(

De aranyos vagy,hogy próbáltál segíteni:)Gondlj bele,hogy "megszépítetted" neki az utolsó óráit.

2012. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm :) Végül is, nem taposták meg, és nem cincálták a kutyák... azért sajnálom szegényt, még ha "csak egy" csúszó mászó is volt.
2012. ápr. 24. 12:54
 13/22 anonim ***** válasza:
:( Bárcsak több ilyen jótét lélek lenne a földön, mint te! Le a kalappal előtted.
2012. ápr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
de aranyos vagy!!:))
2012. ápr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Szép volt tőled. De!

"Tavaly körbe röhögtek az állatkertben, mikor szintén siklóval mentem, és az kb 2 méter hosszú volt."


Nono! FÁNK? Lehetetlen.

"Mentőhelyünkön mindenféle korlátozás nélkül befogadunk:

- Minden hazai hüllő és kétéltű fajt;

- A védett, hazai madár és emlősfajokat;

- Ékszerteknőst és díszes teknőst, a hazai mocsári teknősök védelme érdekében."

Hazai siklófajt nem fogadtak be, mikor sérülten vitted? (Ha nem volt sérült, vissza kellett volna engedned, de gondolom azért volt vele valami.) Az a természetvédelmi programjuk megsértése, ami miatt akár törvényi erővel is fel lehetne lépni ellenük. Sérült állatot kötelességük befogadni, hiszen védelem alatt áll minden hazai siklófaj. Persze ha ép volt, akkor legközelebb hagyd békén, ha látsz ilyet, különben téged vesznek elő (te követsz el természetkárosítást, ha beviszed), de sérültet minden további nélkül be kell fogadniuk kapacitástól függetlenül (a gazdasági bejáratnál kell vele jelenkezni látogatási időben). Ne hagyd magad lerázni, te vagy a jobb. :)

2012. ápr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

figyu van egy olyan hogy parittya ha legalabb par kobor kutyulit lonel azzal nagy szivesseget teszel a termeszetnek

oszinte reszvetem, ugyes voltal

2012. ápr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.


Hát még ha pár ilyen baromnak kilőnéd az agyát, azzal főleg!

2012. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.


:) Nyilván sérült volt, azért vittem be. Igaz, csak a hátán volt teljes hosszában valami nem túl mély vágás, de vérzett, és ha kint hagyom a parton akkor a vér szagra oda megy valami állat és lőttek neki. Vagy a vízben valami más akármi megeszi.

Lehet azt gondolták nem túl veszélyes seb. mert haza hoztam aztán a kerti tóban rehabilitálódott :) Igaz, a két aranyhalat :D


A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.


Ez eléggé bunkó megjegyzés volt. Ha annyira zavarnak a kóbor kutyik, akkor szánjál pár száz forintot telefonálásra. Hívd ki a az Állatvédőrséget, ők elintézik őket. Tessék, itt a nem emelt díjas számuk: +36 70 636 6230.


A többieknek köszönöm a szép szavakat :)

2012. ápr. 26. 00:27
 19/22 A kérdező kommentje:
*Igaz, a két aranyhalat megette :D
2012. ápr. 26. 00:29
 20/22 anonim ***** válasza:

Nalunk erdelyben nincs ilyen, meg amugy en is szeretem

a kutyulikat nekem is van csak , a siklokat

jobban szeretem , raadasul a kutya nem vedett allat

mig a siklo igen

2012. ápr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!