Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szakállas agáma gondok, sos?

Szakállas agáma gondok, sos?

Figyelt kérdés
Elmentem itthonról 5 napra, addig a tesómék gondozták az agámámat és mire hazajöttem nem lehetett megfogni, fúj, és ideges. Mi történhetett vele? Azt mondták, hogy minden nap kapott kaját, és lámpázták is. Nem tudom mi a baj. 6 hónapos, eddig nem adtam neki növényi táplálékot, lehet hogy ez a baj? nagyon kérlek, hogy segítsetek! Ja és mikor megpróbálom kivennikifeszíti a hasát és nagyon nagy lesz neki. Túlehette magát? nem értem.

2012. ápr. 11. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A-a egyszerűen csak elfelejtette a képed...:D Én is így voltama kézzel nevel papagájommal, elmentem 2napra, mire hazaértem nagy boldogan kiengedem, rögtön rá szált a vállamra és rögtön belecsipott a fülembe a kis rohadééééék:D Pedig ezelőtt sohasem csinált ilyet, és ezt is csak az idegenekkel szokta. Vagy nem ismert meg rögtön, vagy megharagagudott amiért nem engedtem ki 2 napig, vagy nemtom... De 10percre rá rájött hogy kivagyok és megbékélt:D Lehet hülye hasonlat, de szerintem pár nap és újra megfog békélni veled...
2012. ápr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mekkora helyen van tartva? Ki volt engedve a napokban? Nem lehet hogy nagyon lestresszelték akik vigyáztak rá? Mennyi világítást kap? (Állandó a világítás, tehát, ugyanakkor kapcsoljátok le-fel?) UV-b van-e? Vitamin?


A növényi táplálék ezt nem befolyásolhatja, de egyébként megkínálhatod már vele ennyi idősen.


Morcos agámád van, és ha a kérdéseimre válaszolsz akkor könnyebb megmondani, hogy tényleg csak nem ismer meg, vagy valami más probléma lehet. :-)

2012. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
egy 100*50*50 es terráriumban tartom, tudom hogy kicsi lesz neki, de egyenlőre bőven nagy szerintem ekkora agámának, és majd lecserélem, de még várnom kell, hogy a pénz meglegyen rá. A napokban nem hiszem, hogy ki volt engedve, de eddig se nagyon sétáltattam, csak ha napos idő volt napozni, amugy minden nap csak a karomon ült, de nem mászkált. A világítás állandó (bár nem tudom mennyire mondanak igazat, hogy kapcsolgatták neki. Én minden nap ugyanakkor kapcsolom fel és le neki. Uv-b is van és vitaminozom is. Az a furcsa, hogy a fejét engedi, hogy simogassam, de felvenni nem, pedig mikor megvettem és vadidegen voltam akkor sem csinálta ezt velem. lehet hogy megsértődött?
2012. ápr. 11. 17:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jó sora van a szakinak. :)

Ez a terkó elég lesz neki jó darabig.

Azt tanácsolom, hogy szerezz be egy időzítőkapcsolót, én 600-1000 Ft között szoktam látni. Ezt beállítod, és automatikusan le-föl kapcsolja a lámpákat. Megéri beruházni rá. :)

Egyébként a hüllőknek nincsenek igazán ilyen érzései, hogy megsértődés, hiányoztál...stb. stb.

Újból szoktatnod kell magadhoz, etesd csipeszből, és egyre többet nyúlj hozzá.

Én kivenni nem tanácsolom, hiszen ilyenkor akár 10 fok hőingadozás is lehet, és nem igazán tesz jót az állatnak. Majd ha felnő, akkor strapásabb lesz, és jobban bírja majd.

Remélem minden rendben lesz :)

2012. ápr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!