Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen fajta tekit tartsak?

Milyen fajta tekit tartsak?

Figyelt kérdés
Kb egy 1,5mx1m-es terr. lenne.Hogyan kell golndozni,mivel kell eteni?szeretnék nagyon egy tekit,csak előtte szeretnék informálódni(légyszí linkeket ne másoljatok be)
2009. jún. 17. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem görög teknőst tarts:) Nagyon arik:P nem vagyok a tartásával kapcsolatban nagyon gazdagon informált,mert nekem eddig vörösfülű ékszertekjeim voltak.De úgy tudom h. a görögtekinek kell egy ilyen kis valami amiben tud "fürödni" egy picike mondjuk úgy minitó:) jah és azt tudom h. növényféléket eszik pl.:salátalevél
2009. jún. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Igen vagy egy görög tekit vagy egy pár mocsári tekit(pl.3-at,4-et) mert nagyon aranyosak! :) de azt azért vedd figyelembe hogy a görög teknős legtöbb helyen a 20.000 forintot is eléri!
2009. jún. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mocsári teknőst nem lehet tartani, védett, 50ezer forint az eszmei értéke. Védett állat tartásához engedély kell.


Először el kell döntened, hogy vizi vagy szárazföldi teknőst szeretnél és lényeges az is, hogy mennyit költhetsz rá.

2009. jún. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Valóban el kell döntened, hogy vízit vagy szárazföldit szeretnél-e!

Ha szárazföldi, akkor görög teknős, de az tényleg a legolcsóbb helyen is 20000 Ft, de egyszer a neten láttam 6000 Ft-ért.

Ha vízi, akkor vörösfülű vagy sárgafülű (a vörös a legelterjettebb). Viszont a térképteknős is nagyon szép. Ezek nem drágák. A tártásuk sem bonyolult. Csak egy dologra kell vigyázni: nem csak szárazz eledellel etesd, hanem fagyasztottal vagy élővel is!!


Ha van még kérdésed, akkor tudok még segíteni!

Főleg vörösfülűvel kapcsolatban (9 éve tartok).

2009. jún. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hát én ékszertekire gondoltam!(én az állatkereskedésben láttam valamilyen teknőst egyy ezresért,de gondolom az olyan amilyen.Hja és nekem mindegy h szárazföldi,vagy vízi.Mi a különbség köztük?
2009. jún. 18. 08:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem ékszerteknőseim voltak nagyon aranyosak imádtam őket!

Volt egy mocsári teknősöm is, mert találtunk egyet az úton. Befogadtuk, etettük volt neki egy hatalmas kádja a kertben mindig takarítottam stb. De hosszútávon nem jó neki ott, nem boldog és télre bizony nem maradhat. Elengedtük őt mi is ott, ahol sok társa él és egy tónál éldegélnek most sokan. Én is úgy tudom, hogy védett.

És fogságban nem is eszik (nekünk is csoda, hogy evett) és nem tudsz neki kaját szerezni stb. jobb neki a társaival.


Szerintem menj be egy jobb állatkereskedésbe és nézd meg milyenek vannak kérdezd meg melyik mekkorára nő egyedül lehet-e tartani vagy legyenek 2en, megmondják mit eszik stb.

Mindegyik aranyos és mindegyikkel kell foglalkozni szóval végül is mindegy melyiket választod.

2009. jún. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a vízi az lehet egy vízzel teli akváriumban és kész. a szárazdöldinek csak pici vizet kell betenni, pár centiset. És köveket esetleg homokot, hogy ki tudjon mászni mert ő nem a vízben szeret lenni.


Nekem ékszerteknősök voltak volt amikor volt nekik kő és ki tudtak jönni. Olyan is volt amikor csak az akvárium és benne a nagy víz. Lementek az aljára aludni amikor kellett felmentek levegőért. Mindig idegeskedtem, hogy megfullad :))) de nem :)


De neked hatalmas az a terrárium/akvárium.


Abba sok víz kell és takarítani se lesz egyszerű.


Szerezzetek be egy csövet. Nekünk volt egy sima gumicső azzal szívtuk ki vödörbe a vizet mert ugye megemelni nem lehetett amíg tele van. Egy sima gumicső be kel fogni a végét és úgy magától megy utána a víz, mert szívja kifelé. Apukád biztos tudja miről van szó.

2009. jún. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Röviden a vizi teknősnek sok víz kell és egy kis száraz rész ahol elfér és sütkérezhet (kell nekik infralámpa, valami kissebb, hogy azért meg ne süljenek)

A szárazföldi teknősnek föld kell a terráriumba, van hogy homokat is szórnak nekik, és emellé kell egy kicsi tó-szerűség, amiben elfér

Jha és a vizi teknősök leginkább húst esznek (halat, rákokat) a szárazföldiak pedig növényevők általában.

2009. jún. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
én kisbaba ékszeteknőst vettem és nagyon aranyosak.meg eleve nem jó nagyot venni mert sokkal jobb ha látod hogy szépen nő
2009. jún. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

ha kisbaba ékszerteknőst veszel(nagyon olcsó 2000 ft)fél méteres terráriumba is nagyon jól elvan kell egy kb 5cm víz egykis hely ahova kimászhat napozni jó meleg lámpa...

plusszok:visztisztító,uv lámpa

etetni adhatsz neki rákot,halat,és mindenféle vitamin tápot

2009. jún. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!