Pézsmateknős, vagy Görök teknős?
Sokat olvastam róla,de az az igazság,hogy csak akkor hiszem el,ha olyan személy mondja aki tartja ezt a fajta teknőst.Már sokszor befaragtam így állatokkal,mert a Kisállat kereskedésben körülbelül annyit tudott az eladó mint én.Vettem egy törpenyuszit,és akkora lett mint egy jól megtermett házinyúl.Tehát mielőtt vásárolnék,szeretnék személyes tapasztalatokat.Volt már teknősöm (ékszerteknős)
nagyon nagyra megnőtt és elég agresszív is volt.De nagyon szerettem,olyan aranyos kis állatok.
Tehát azt szeretném megtudakolni,hogy :
Mekkorára nő meg ?
Harap-e?
Mennyire tartható terráriumban,vagy inkább a szabadban ajánlatos?
Mennyire problémás a tartása?
Egy másik fajtáról is feltennék egy kérdést.
Ő a pézsmateknős lenne.
Ez a fajta is nagyon aranyos,csak azt hallottam,hogyha megzavarják egy büdös váladékot enged ki magából..és ez egy picit eltántorított tőle.
Ne haragudjatok,hogy ilyen hosszan írtam.
Ne haragudjatok elírtam véletelenül.
*Görög Teknős
Nekem volt kölcsönbe egy pézsmateki, nem sokáig. Egy ismerősöm hozta, és szerintem nem volt egészséges, mert nem akart enni és a páncélja is elég lapos volt. Be volt horpadva. Kb 10 centis volt, szóval olyan nagyobb tenyérnyi darab.
Nem volt büdös kicsit sem, pedig zavartam sokszor, nyomkodtam a szájához a kaját csipesszel addig míg a végén ráharapott, hogy egyen már :/
A pézsmateknősök szeretnek úszni, ezért egy elég nagy tartályra van szükségük, hogy kiélhessék ezt a hobbijukat. Az akvárium az a hely, ahol a teknősöd több, mint húsz évig fog élni, így tekintsd azt egy befektetésnek.
A kisteknősöknek 4 cm mély vízre van szükségük, míg a felnőtt teknősöknek kb. 30 cm-es vízre. Egy jó, illetve hatékony szűrőberendezés elengedhetetlen a teknős általános egészségéhez és jólétéhez. Egy tartályszűrő tökéletes lesz egy felnőtt teknős élőhelyéhez. Hogy gyakran cseréld egy kis teknős vizét, egy alámerülő habszűrő, elektromos szűrő vagy bármilyen alacsony szintű vízhez tervezett szűrő megfelelő lesz a sekélyebb vízhez.
Csak kevés kiegészítőt szabad az akváriumba helyezni, hogy tiszta maradjon, a kiegészítők száma tehát minimális kell hogy legyen. A teknősnek szüksége lesz egy olyan helyre is, ahová elbújhat. Nem kell feltétlenül venned egy barlangocskát, egy fél virágcserép is tökéletesen megfelel ennek a célnak. Ha kretív vagy, saját magad is elkészítheted a barlangot, csak ügyelj arra, hogy a kövek elég erősek legyenek, hogy nehogy a teknősre omoljanak.
Az akvárium egyik részében készíts egy sütkérező területet, uszadékot, köveket és más anyagokat felhasználva, amelyek vízállóak és alkalmasak a teknős élőhelyéhez! Lehet, hogy a pézsmateknős nem fogja használni ezt a sütkérezőt, mert sok időt tölt az akvárium fenéken, de építsd fel mindenképp és csak szükség esetén bontsd le!
Az élő vizinövényzet nagyszerű és természetes módja lesz annak, hogy teknősöd számára oxigént biztosíts. A teknős majd megpróbálja megenni ezeket a növényeket, ezért mielőtt még megvásárolnád őket, győződj meg affelől, hogy nem károsak a szervezetére és hogy megfizethetőek-e, mert időnként kénytelen leszel cserélni őket. A műnövényeket csak díszítő céllal lehet használni, illetve arra, hogy ,,természetes" megjelenést kölcsönözz az akváriumnak, de ezek esetében is győződj meg affelől, hogy nem esnek könnyen szét és nem károsak a teknősre nézve!
Aljzatként használhatsz homokot, nagyobb méretű kavicsokat vagy iszapot, de ez nem feltétlenül szükséges. A legtöbb kereskedelmi teknőseledel megfelelő ezeknek a húsevő állatoknak. A felnőtt teknősöket kétnaponta, míg a fiatalokat naponta kell etetni. A pézsmateknősök harapnak, amikor első alkalommal kézbe veszik őket, de viszonylag könnyen kezelhetőek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!