A kis mocsári teknősök önállóak?
Bocs, de az előbbihez hozzátennék még pár gondolatot.
1. Fogságban előfordul, hogy nem szaporodnak (még akkor sem, ha különneműek).
2. Mocsári tekiknek a legjobb élőhely nem túl nagy mélységű, iszapos állóvíz (amelynek van rendszeres vízpótlása), ezért folyó helyett inkább egy tóba tedd őket. Bár folyóban, patakban is megmaradhatnak.
Annyira, de annyira jó volt olvasni amit írtál :)) Tényleg, úgy átmelengette a szívemet, hogy van aki még gondol ilyesmire...
Gyűjtöttem neked egy kicsit, mivel engem is érdekel a téma, meg amúgy is :))
Magyarországon elsősorban a síkvidékek iszapos álló- vagy lassan folydogáló vizeiben él. Kedveli a napsütötte, sűrűn benőtt erdei tavakat és a ligeterdőkkel szegélyezett holtágakat.
Itt olvasd el a hozzászólásokban az érveket meg ellenérveket. Bár csak a magyar viszonyokról írnaka románról nem.
A nőstényeket könnyen megkülönböztethetjük a hímektől, ha megnézzük a szivárványhártyájuk színét. A nőstényeké fehéres, míg a hímeké egészen vöröses is lehet.
Nemsokára, májusban párzanak; a nőstények június elején rakják le a fürjtojás méretű, puha héjú tojásokat a homokos parton ásott, 8–10 centiméter mély gödrökbe. A tojásokat a nap melege költi ki. A fiatalok szeptember elején, vagy ha túl hűvös volt a nyár, csak a következő tavasszal kelnek ki. Ilyenkor nem ritka, hogy a ragadozók (madarak, kisragadozó emlősök stb.) hada várja a víz felé szaporázó, még puha páncélú kis teknősöket.
Hááát, lehet hogy ezeket már tudtad, de gondoltam azért bekopizom :) Sok szerencsét a tenyésztéshez! És Romániában tényleg nem védettek, megnéztem. Lehet, hogy ott nem őshonos? Ennek mondjuk nem ártana utánanézted, mert ha nem az, akkor más őshonos állatokat károsítasz, ha a természetbe engeded...
"És Romániában tényleg nem védettek, megnéztem. Lehet, hogy ott nem őshonos? Ennek mondjuk nem ártana utánanézted, mert ha nem az, akkor más őshonos állatokat károsítasz, ha a természetbe engeded..."
Európa nagy részén (ahol él) honos a mocsári teknős. Viszont eszembe jutott még az, hogy egy helyre nem szabad túl sok kisteknőst kiengedni, mert minden felzabálnak, utána pedig éhen halnak.
Másik válaszoló vagyok:
Aha, ebben mondjuk valami, amit mondasz :D Nem is gondoltam bele, hogyha Mo-n őshonosak, akkor miért állnának meg a határnál... Persze, h Erdélyben is azok. Bocsi :)
Hierophis
Válaszod elgondolkodtató, ha arra kerül a sor hogy szaporodni fognak akkor ebből kiindulva különböző tavakban fogom őket elengedni, van is a környéken 2 tó és 1 folyócska :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!