Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit tegyek teknősömmel?

Mit tegyek teknősömmel?

Figyelt kérdés
Kb. 1 és fél hónapja van nélam a teknősöm. egy kicsi pézsma teknős. az a baj h mindig a bújókája alatt van és ha kiveszem a kezembe nem akar elszökni. Vagy ha a terráriumba benyúlok hozzá nem nagyon érdekli. (de azért reagál kicsit de nem menekül el). olvatam h ez lehet depresszió. Mit csináljak a Depresszió ellen?

2011. nov. 17. 14:44
 1/8 2xSü válasza:
0%
Rossz kategória… Ha a kérdésedet a megfelelő kategóriában teszed fel, esélyesebb, hogy választ is kapsz.
2011. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
de hát a teknős hüllő és állat. :D XD
2011. nov. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

lehet hideg víz miatt. van fűtője? a körülmények megfelelőek? /akvárium mérete, szűrés, kaja?/

a helytelen gondozás okoz ilyesfjta kedvetlenséget.

2011. nov. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szia! a kérdező vagyok csak másikammal léptem be! köszia hamar választ! igen van fűtője de szűrője nincs mert amikor beragdtam egyet olyan volt mintha a teknőst megragadná az áramlata. Meg aut olvastam nem annyira fontos. De a vize átlagosan 26 fokos. :)) remélem nem lesz semmi baja mert nagyon szeretem. :(
2011. nov. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
akkor a depresszió attól lehet hogy túl hideg a vize? Mert akor teszek ellene sőt már melegebbre is vettem a vizét! :DD
2011. nov. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem is Van egy Pézsma tekim és az elején nekem is ezt csinálta. Aztán nagyobb akváriumba tettem és vettem neki egy társat. Most már úszkál meg minden. Kicsit várj meg kell szoknia a környezettet szerintem.
2011. nov. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
sziasztok köszönöm aválaszokat! :DDD bár már a másik azonosítómmal már megköszöntem de azért m1x köszönöm :)
2011. nov. 17. 19:42
 8/8 anonim ***** válasza:

nem a hidegtől lesz, 26 foknak elégnek kell lenni, annál melegebbre ne vedd, mert ha túl nagy a különbség a víz és a levegő hőmérséklete között, akkor megfázhat.

lehet tényleg a túl kicsi hely miatt, vagy mert magányos.

semmiképp sem ajánlom, hogy még többet vedd a kezedbe, fogdosd, meg ilyenek, attól csak rosszabb lesz. a teknős nem egy barátkozós, simogathatós állat, bár teknőse válogatja, de ha a tied nem jön magától, akkor ne erőltesd.

viszont a kézből etetés jó ötlet, ez kjó módszer kapcsolat kialakítására.

egyébként még egyszer mondom, a depressziószerűség lehet helytelen táplálkozástól is. mivel etetsz?

2011. nov. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!