Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy nagy ékszer...

Találtam egy nagy ékszer teknőst, mit csináljak vele, mit esznek ezek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 21. 19:04
 1/6 anonim válasza:
88%
nekünk volt kiskoromban ékszerteknősünk,mi földigilisztával etettük,meg állateledel boltban vásárolt szárított vmivel.a gilisztát élve dobtuk a vizébe,a mozgás keltette fel a teki figyelmét.
2009. ápr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

ha nem tudod megtartani, akkor vidd be a legközelebbi álltakertbe vagy vadasparkba, de néhány menhely is befogad teknőst is, nem csak kutyát-macskát

egyébként van külön nekik való kaja az állatkereskedésekben, vagy adj neki halat nyersen

2009. ápr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom a vörösfülű ékszerteknősről van szó könnyű felismerni benne van a nevében, hogy miről. Először is kell neki egy nagy akvárium vízzel, hogy bírjon úszkálni és legyen benne valami amire ki tud mászni sütkérezni ez lehet beton szikla bármi. Etetésről valóban lehet kapni teknőstápot, de ha van egy horgász ismerősöd szívesen fogyasztja a csalihal méretű kishalakat ezeket egészben lefagyasztva elrakhatod későbbre is. Lehet kicsit furcsa de az enyém szereti a kutya vagy macskatápot, egy állatkereskedésben láttam, hogy avval etetik a nagy tekiket.
2009. ápr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
salátát is esznek csirkehúst gyorssegélyként főtt tojást apróra vágott párizsit.
2009. ápr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Én szívesen befogadnám én már 2 éve tartok 4 sárgafülű ékszertekit nagyon szeretem és jól érzik magukat nálam. Ha aktuális még akkor allani@vipmail.hu-ra írj lécci...

köszi

2009. ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

19:47es válasz szerintem nem helyes! Ezek nem egészségesek a teknősök számára! Gondolj csak bele, egy teknős nem találkozik a természetben főtt tojással, meg párizsival... És ezek alapjában véve vadállatok, nem olyan mint a kutya.


Inkább ezeket ajánlottak:

hal (fagyasztott vagy szárított)

lisztkukac

garnélarák

meg állateledelboltban lehet kapni csomó mindent számukra

én adtam még neki néha legyet, répát, borsót

2009. ápr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!