Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen felszerelés és étel...

Milyen felszerelés és étel kell a kaméleonnak? és általában mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

milyen felszerelés,kaja és terrárium kell neki?

és mekkora?

és még azt is szeretntém ha linkelnétek nekem ilyen kaméleonos oldalt !?

vagy leirni nekem a fontos tudnivalókat?


2011. aug. 6. 15:07
 1/7 A kérdező kommentje:

mekkora és milyen terráriumot vegyek a kaminak??

ha tudtok raktok fel a kamitokról képet?? :);)

2011. aug. 6. 15:48
 2/7 A kérdező kommentje:
és rakjak neki ilyen háttér szerűséget? pl mint néha a halaknél van....?!
2011. aug. 6. 15:53
 3/7 A kérdező kommentje:
légyszi válaszoljatok mert ez nagyon fontos nekem!
2011. aug. 6. 16:34
 4/7 Allatkisokos ***** válasza:
Egy kifejlett állatnak 60-70×40×70-80 (szélesség,mélység magasság) terrárium.Tücskökkel szoktam etetni,persze néha becsúszik más is a változatosság kedvéért.Nem annyira fontos a háttér,nem fogja használni.Ami fontos a megfelelő átmérőjű botok,amit átér az ujjaival és tud rajta mászkálni.A botok lentről felfele pl. bal alsó sarokból jobb felsőbe stb. gondolom értesz.Nem ajánlom kezdő állatnak de kellő oda adással meg tudsz vele bírkózni,ha elszánt vagy.Holnap bemásolok neked egy kisebb leírást a fontos tudnivalókról.
2011. aug. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi előre is a linket,

és köszi a választ is!

2011. aug. 6. 20:20
 6/7 Allatkisokos ***** válasza:

Terráriumi tartás: A kifejlett sisakos kaméleon számára ideális a 60x40 cm alapterületű, 80 cm magas, üvegből, fából vagy dróthálóból készült terrárium. Az egymással szembeni agresszió miatt a példányokat egyesével kell elhelyezni. Fontos, hogy a terrárium jól szellőző legyen és megfelelően stresszmentes környezetet biztosítson lakója számára. Mivel a folyamatos stresszhatást nagyon rosszul tűri, több állat tartása esetén a terráriumokat úgy kell elhelyezni, hogy egymást még véletlenül sem láthassák. Megfelelő búvóhelyek biztosításával élethűbbé is tehetjük állatunk környezetét, ezért ajánlott a dús növényzet kialakítása. Erre főleg olyan szobanövények alkalmasak, mint: - Ficus benjamina (szobafikusz) és fajtái, - Zamioculcas zamiifolia (hamiscikász), - Schefflera arboricola (szobaarália) és fajtái, - Philodendron fajok és fajták, valamint minden olyan erősebb ágú növény, ami elbírja az állatok rajtuk való közlekedését. Érdemes továbbá a mászófelület növelése érdekében ágakkal, bambuszrudakkal kiegészíteni a berendezést.


A terrárium talajának alkalmas lehet tőzeges alapú virágföld, kókuszrost darálék vagy valamilyen darált fakéreg. A faj hőmérséklet-igényének optimuma 24-28 °C, de a kialakított napozóhelyen akár 35 °C-on is jól érzi magát. Szabadtéri tartásnál 10 °C alá nem süllyedhet a hőmérséklet. A megfelelő páratartalom 60-80% körüli, amit a napi egyszeri, leginkább reggel elvégzett párásítással érhetünk el. Ezzel megoldhatjuk az állat itatását is, mivel a növényeken és a terrárium tereptárgyain megülő vízcseppeket gond nélkül le tudja nyalogatni. Tálból inni speciális nyelve miatt általában nem képes.


Táplálására megfelel az összes tenyészthető rovarféle, amit alkalmanként érdemes szabadban begyűjtött ugrónéppel kiegészíteni. Ez utóbbiak teljes értékű tápláléknak számítanak természetes életmódjuk miatt, ám a tenyésztett eleségállatok adagolásánál minden alkalommal ásványianyag és vitamin pótlása szükséges. Az állatboltokban kapható, speciálisan hüllőknek összeállított vitaminporokban forgassuk meg alaposan a felkínált rovarokat.


Felhasználható táplálékállatok:


Tenyésztettek: - afrikai kétfoltú tücsök (fekete tücsök), - házitücsök (barna tücsök), - banántücsök, - gyászbogárlárva, - lisztkukac, - rózsabogárlárvák, - viaszmolylárva, - házilégy, - röpképtelen muslica, - naposegér (csak havonta!).


Szabadon fogottak (kizárólag a természetvédelmi oltalom alá nem tartozó fajok!): - cserebogarak és lárváik, - rózsabogarak és lárváik, - kártevő lepkék (pl. káposztalepke) és hernyóik, - éjszakai lepkék, - lótücsök, - legyek, - sáskák, - szöcskék,


A táplálék mennyisége függhet a hőmérséklettől, az állat kedélyállapotától és az évszaktól. Nincs általános szabály, hogy egy héten hányszor etessünk, de a hosszú ideig az állat látóterén belül hagyott eleség meguntsághoz, kedvetlenséghez vezethet. Hiszen „hiába szeretem a rakott krumplit, ha egy hétre bezárnának 50 tepsi rakott krumplival, biztosan nekem is elmenne tőle a kedvem...”. A vitaminok hatékony beépüléséhez terráriumi körülmények között mindenképp szükséges a napfényhez hasonló spektrumú fényforrás. Ez manapság különböző erejű UV-B fénycsövekkel (5.0, 8.0, 10.0) biztosítható. Ha a helyiségben szobahőmérsékletnél (25 °C) enyhén melegebb van, további megvilágításról nem kell gondoskodni.

2011. aug. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Allatkisokos ***** válasza:
Annyit fűznék hozzá,hogy természetben fogott rovarokat nem lehet neki adni,mert lefordul tőle,és UV sugárzást biztosítani kell neki a megfelelő növekedéshez,de nem kötelező.Lassabban fejlődik anélkül.
2011. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!