Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nemsokára kapok egy pici...

Nemsokára kapok egy pici ékszerteknőst, milyen mennyiségben kell adnom neki enni?

Figyelt kérdés
Azt már tudom, hogy eleinte naponta, kétnaponta... majd hetente kell adnom neki, de napi mekkora mennyiségű adagot kiskorában, és a későbbiekben?
2009. febr. 27. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ékszerteknős fő táplálékát a kisebb halak teszik ki. A legegyszerűbb fagyasztott csali-halat vásárolni nekik.


[link]

2009. febr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ! :)

már sok "listát" találtam, ovlastam az etetésükről, de azt nem találom sehol, hogy mennyi kell nekik 1 alkalommal? ("méretre") ? :)

2009. febr. 27. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:
apránként adj neki amig megeszi, ha nem kell neki több akkor, ugyse eszi meg és azért add"falatonként" hogy ne kelljen takarítanod, mert nagyon be tud büdösödni a kaja a vizben ha nem eszi meg.
2009. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyszerre csak annyit adj neki, amennyit pár perc alatt megeszik. 1-2 etetés után látni fogod, h mekkora mennyiséget fogyaszt el, s így a megmaradt kaja sem rohad el a vízben. Én a kínai csíkosteknősömet 2-3 naponta etetem, elég változatos kajákat kap, s ezt ajánlom neked is: fő táplálék természetesen a hal (szárított vagy fagyasztott, ha utóbbi, előtte forró vízben olvaszd ki), de kaphat kicsi tücsköket, lisztkukacot is, enyém néha apróra vágott egérhúst is kap (vannak kígyóim is:))

SOk sikert!:)

2009. febr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Nem sok olyan kérdező van ezen az oldalon,aki tudja,hogy a tekiket idővel ritkábban kell etetni,és ezért nagyon örülök,hogy Te tudod!!! :D

Szóval,azt szokták mondani,hogy annyit adjunk nekik,amekkora a feje és a nyaka együtt.Nos,saját tapasztalatom alapján ez sok,bővel elég ennek az adagnak a fele,3/4-e.De majd megtapasztalod!A fagyasztott halat NE forró,hanem meleg (!) vízben olvaszd ki,mert a forróban teljesen szét fog mállani!Az a legjobb,ha nem a terráriumában,hanem egy külön tálban eteted,amibe elég egy kevés víz,és kb. olyan meleg legyen,mint a helyén lévő víz!És a szárított kaják helyett válaszd a fagyasztottad,vagy a fagyasztva szárítottat (liofilizált)!!


Később,mikor már nagyobb lesz,és mondjuk 4-5 naponta etetsz,akkor (szerintem) nagyobb adagokat fog enni!Azt hiszem,többen is azt mondták,hogy több apró fagyasztott halat megesznek ilyen időközönkénti etetésnél!

Sok sikert!

2009. febr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!