Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen a jó terráriumi világítás?

Milyen a jó terráriumi világítás?

Figyelt kérdés
Van 2 gabonasiklóm és szeretnék nekeik világítást. De valami olcsót szeretnék! lécii segítsetek!!!!Nem bnaj ha nincs nagyon nagy fénye mert egy kis fényt kap az akváriumtól is(melletee van).
2009. febr. 19. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Veszel el virágcserepet, kifúrod az alját, rögzítesz hozzá egy foglaltot (lehetőleg nem gyúlékony ragasztóval), és veszel bele egy hagyományos spot lámpát. Általában a terkó egyik sarkába szokták elhelyezni a lámpát, hogy legyen egy hideg és meleg sarok. Röviden ennyi.
2009. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A spot lámpát felejtsd el, üzletben vegyél normális kerámiafoglaltú lámpabúrát meg bele annyi wattos izzót amilyen meleget szeretnél. Írok egy példát: nekünk van egy 225 literes terráriumunk, sisakos kamink van, mivel családi házban lakunk és nincs gatyarohasztó meleg (átlag 17-18 fok, értsd: reggel hidegebb, este melegebb) így kell ilyenkor 150 wattos izzó is (a lámpabúránál figyelj oda h hány wattot bír max. Így van 30-32 fok.

Tavasszal, majd nyáron kisebb wattos kell, mert a szobahőm. emelkedik. Ennyi. :)

Igaz h nem lesz olcsó üzletben, de nem teszed ki veszélynek, ezek tuti-muti biztonságosak! :)

Mit tartasz/tartanál?

2009. márc. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsi figyelmetlen voltam, látom, gabonasiklóról van szó.

Sajna hozzájuk nem értek, de ahány fokot javasolnak hozzájuk, azt tartsd be szigorúan.

Azt tudom, hogy az általam ismert kisállat-kereskedésekben is ilyen lámpát használnak, amit írtam, persze a megfelelő wattszámmal.

2009. márc. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!