Afrikai óriás csiga?
A csigák hímnős állatok, a szaporodáshoz két egyed szükséges, akik némi udvarlás és tánc után kölcsönösen megtermékenyítik egymást. Ivarszervük a nyakuk jobb oldalán található, a hosszabbik csápjuk mögött, általában nem is látható, csak udvarláskor tűnik fel, olyan, mint egy kis dudor. Párzás után mindkét csiga a talajba ássa magát és lerakja petéit. Az Achatina fulica faj egyedei akár 100 petét is lerakhatnak egyszerre és ezt 2-4 hetenkét meg tudják ismételni. Ismeretes egy elevenszülő faj is, az Achatina iradeli, melynek egyedei nem petéket raknak, hanem egyszerre 5-22 kiscsigát hoznak a világra.
A csigák szaporítása nem nehéz, inkább arra kell vigyáznunk, hogy ne szaporodjanak. Párzás után akár egy évig is képesek tárolni a spermát. A kis csigák (Achatina fulica faj, más fajoknál ez az idő eltérő lehet) 10-16 nap múlva bújnak elő: szó szerint kirágják magukat a petékből. Fontos, hogy a pete héját megehessék, mert számukra értékes tápanyagokat tartalmaz, ezért ne távolítsuk el a héjakat és a ki nem kelt petéket. A csigák kezdetben borsószemnél is kisebb nagyságúak és áttetszőek, ám nagyon gyorsan megnőnek. Eleinte nehéz őket észrevenni, ezért a maradék élelem eltávolításakor vigyázzunk, nehogy kidobjunk egy-egy arra rátapadt kiscsigát. Adjunk nekik uborkát, fejes saláta levelet, füvet, pongyola pitypang levelét. Nagyon gyorsan megnőnek, a színük is egyre kevésbé lesz áttetsző, ezután gondozásuk megegyezik a magyobb csigákéval.
huxley.valodi.hu/csiga/csigatartas.rtf
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!