Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért van a görög teknősöm...

Miért van a görög teknősöm folyton a sarokban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem régen kaptam egy görög teknőst, és nagyon jól szeretnék róla gondoskodni. Olvastam könyveket, mesterséges intelligenciátol is kértem segítséget, de szeretném hallani egy tapasztalt ember szavait is. Fél éves görög tekim folyton az egyik sarokban van, kaparja az üveget és megpróbál felmászni rá. Figyelek arra, hogy ne legyen unalmas a terrariuma. Igaz nem egy hatalmas terrariuma van, de ilyen pici korban szerintem jó neki (100*60) Nem régóta van nállam, pont 3 napja. Lehet hogy csak szokja az uj környezetet? Vagy tényleg unalmában csinálja ezt? Vagy túl akar jutni az üvegen? (Lefedtem az üveget alufoliával, hogy ne menjen folyton neki az üvegnek, mert nem látja)

okt. 8. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Egyszerű szökni akar
okt. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem is, szökni akar, depis és ki van készülve 😔néha érdemes szabadon engedni otthon, vagy füves helyre vinni, ha van kert, oda, felügyelet és viz mellett kivinni őt a napra fél-1 órára, ha nincs kert, néha valahogy akkor is meg kellene oldani, csak figyelni kell rá!

És a terrariumba kialakítani neki egy búvóhelyet

okt. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ugye van hozzá Cites engedélyed? És ugye van benne chip?
okt. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

"mesterséges intelligenciátol is kértem segítséget"


Hagyd már a fenébe ezeket a rohadt szarokat.

okt. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 retektorta ***** válasza:

[link]

Nem is tudtam, hogy van ilyen.

okt. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én több teknősömnél találkoztam azzal, hogy piciként társ kellett neki. El van egyedül, de fél, nem érzi jól magát, elbújik. Volt, aki enni sem volt hajlandó, amíg egyedül volt. Egy hasonló méretű társ mindig megoldotta a gondot. Összebújtak, együtt ettek, sokkal bátrabbak voltak együtt.

Most, hogy már felnőttek, a lányok továbbra is boldogan és nyugodtan élnek együtt, a fiúk vannak egyesével, nekik folyton mehetnékjük van, de most már természetesen nem rettegnek úgy, mint piciként. Épp két hete tettem be az utolsó kicsit a nagyok közé. Sokkal kisebb, mint ők, számtalanszor végiggyalogolnak rajta, de láthatóan sokkal boldogabb és nyugodtabb, mint egyedül volt. Sokszor látom, ahogy szorosan az egyik óriás mellé bújva napozik, vagy alszik éjjel.

Tudom, hogy a szakirodalom szerint a teknős magányosan él, de ezt a szakirodalmat a pici teknősök nem olvasták.

okt. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Kihagytam, hogy maga a teknős fél éves és még picike kis páncélja van, szóval chip még nem kell bele. Cites engedélyem persze, hogy van!

Még annyi, hogy ilyen őszi hidegben nem baj, ha kiviszem kicsit a kertbe?

okt. 9. 21:59
 8/10 anonim ***** válasza:

2. Vagyok

De igen, baj, 15-20 foknál hidegebbe ne vidd ki, és süssön rá a nap, de a túl meleg sem tesz jot neki, hidegbe érdemes inkabb a házon belül sétáltatni :))

okt. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem várj pár napot, lehet a régi helyét keresi.

Milyen helyen lakott eddig?


Ha nem javul mindenképp igényli a "sétát", vedd ki picit amikor csak teheted. 😁

okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9, eddig egy tenyésztőnél lakott, ahogy a fotón láttam (mert ajándékba kaptam, nem en vettem át) elegge furcsa helyen volt. Nagy volt a terrarium, de nagyon sok kis teknos mar-mar egymason taposva volt.
okt. 13. 00:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!