Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Frissen leölt takarmány kígyónak?

Frissen leölt takarmány kígyónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Több helyen olvasom, hallom, hogy sokak szerint a legpraktikusabb ill. leg"jobb" etetési mód a frissen leölt (/elkábított??) állat használata. Az élővel szemben ez nem tudja megsebesíteni a kígyót, viszont a fagyasztottal szemben nem kell ügyeskedni a megfelelő hőmérsékletre történő felengedéssel.

Szeretném megtudni, hogy ez milyen módon történik annál, aki így csinálja. Egyszerűen leüti pl. egy kígyókampóval? Olyat láttam már, hogy egy dobozba rakták az egeret mondjuk és szén-dioxiddal "altatták el", de itt mindig egyszerre több állat volt, nyilván ilyenkor a fagyasztás a cél és nem egyből az etetés.

Ha valaki így szokta, vagy csak van róla elképzelése, kérem írja le, egyrészt kíváncsi vagyok, másrészt akár alkalmaznám is a jövőben.

Köszönöm, hogy végigolvastad!



szept. 1. 00:57
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Kis méretű CO2 altatókamrának jól megteszi egy patronos háztartási szódagép, gumicsővel és majonézes üveggel.
szept. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Egyszerűen neki kell csapni a kemény padlónak.


Vagy, egy szúrás a koponyába, egy cipészárral.

szept. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Kígyót tartotok, de sajnáljátok a pénzt normális, humánus módszerekre. Szégyen gyalázat, akkor már vegyetek egy rendeset, a falhoz csapott majonézes üveget meg dugjátok fel.
szept. 1. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#4

Amennyiben az állat pár (tized)másodpercen belül elpusztul, úgy azért nem értem, mi vele akkora gond. Tény, hogy nem valami szép halál emberi szemmel nézve, de ha gyors akkor végülis az. Szerintem legalábbis.

szept. 1. 04:47
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Egy régi nevelési módszer a példamutatás:

[link]

szept. 1. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Találtam egy ún. cervical dislocation módszert, ami a lényegében a fej gerinctől való elválasztása egy hirtelen mozdulattal.


'To produce the dislocation, quickly push forward and down with your thumb and forefingers, with your restraining hand stabilising the mouse's body by the tail upwards (approximately 30° angle). It is important that you do not pull on the tail but simply hold it for restraint.'

szept. 1. 12:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!