Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Budapesten hüllőt hova érdemes...

Budapesten hüllőt hova érdemes vinni állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

Nemrég hazahoztunk egy leopárdgekkó hímet, 2 éves. Nem tenyészetből/boltból vettük, hanem egy helyi hölgy árulta, aki szintén kiskedvencként tartotta. Mielőtt elhoztuk megnéztük az állatot, egész élénk volt, mozgott, szépen eltartotta magát a földtől, kézbe viszont nem vettük ott, mert a gazdája kihozta terráriummal együtt az udvarra. Itthon vettem észre, hogy van valami barnás, száraz dolog a hasán, azt gondoltam, mivel most vedlett és lehet nem volt elég a pára, ezért netes tanácsok alapján kicsit beáztattam, és nedves fülpiszkálóval elkezdtem leszedni, és jött is le szépen.

Viszont kiderült, hogy nem vagy nem teljesen bőr, hanem a hím gekkóknál előforduló ún. "sperm plug". Megpróbáltam youtube videók alapján kiszedni neki, de egyrészt nincs elég kicsi csipeszem, amivel jól meg tudnám fogni, anélkül, hogy véletlenül a gekkót megcsípném, másrészt nagyon bele van száradva.

Ezen kívül ritkán nyitja ki a szemét, még ha hozzá nyúlok akkor sem, csak ha felveszem a kezembe, de szinte rögtön be is csukja. (egyébként a szemének nincs baja, ha épp nyitva van egészségesnek tűnik) Bár csak egy pár napja hoztuk el, és lehet a költözés stressz miatt, de nem eszik.

Van egy lány társa is, de külön terráriumban vannak, ő sokkal élénkebb, jobban reagál a környezetre és evett is egyik este.

Próbálkozzak itthon megoldani a problémát, vagy inkább vigyem állatorvoshoz a hímet? Ha mindenképp orvos kell, van akit tudtok ajánlani Budapesten?



júl. 2. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Az Állatkórházban biztosan ellátják, de valószínűleg más egzotikus állatorvos is.
júl. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Mindenképp mutasd meg dokinak - nem hangzik jól ez a levertség. Bp., Hernád utca, Exo-pet, ők a legjobbak.
júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Exo-pet.
júl. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Talpas Állatorvosi Rendelő, Dr. Papp Antal (11. Ker) Előre be kell jelentkezni. Vagy az Állatorvosi Egyetem (7. Ker) Oda is oda kell telefonálni.
júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az állatorvosi egyetemet én is néztem, találtam egy honlapot, ahol fel vannak sorolva az exotikus állatokkal is foglalkozó orvosok. Előnyben részesítem a dél és kelet pesti rendelőket, mert amúgy vidéken lakunk, de budapesten vannak a legközelebbiek, és minél kevesebbet kell a gekkónak utazni, annál jobb.
júl. 2. 22:50
 6/6 A kérdező kommentje:
Van egy taksonyi rendelő is, a belvárosi rendelőkhöz képest még az is közelebb van hozzánk. A Tüskevár állatorvosi rendelő, valakinek van tapasztalata? A googlen jó értékeléseik vannak, de a honlapon nincsenek fent az áraik.
júl. 2. 22:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!