Teljesen kezdő hüllőtartónak megfelelő választás lehet a görög teknős?
Volt már kutyám, macskám, rágcsálóim (hörcsög, egér, patkány), díszhalaim és achát csigám is, de hüllő tartásban full kezdő vagyok.
Illetve olyan kérdésem lenne, hogy a görög teknős tartható egyedül?
Biztos ,hogy görög teknőssel akarsz kezdeni? Szép termetesre nő (=nem kis helyet igényel) és nagyon sokáig él. Nem leuntatni akarlak, csak jelzem ,hogy ez nem “csak” 10-20 éves elköteleződést jelent egy nagyobb asztalon elférő terráriummal.
(A konkrét igényeiben sajnos nem tudok segíteni)
1-esre reagálva.Az enyém 57 éves.🙂
Nyáron udvaron van,télen alszik.
Szerintem teljesen jó, csak tényleg legyél tisztában az élettartamával. Könnyen lehet az unokáid fognak még találkozni vele. Alapvetően egy könnyen tartható hüllő.
A terráriumi tartásnál fontos az uvb, az elengedhetetlen. Ha hűvösebb a lakás, kelleni fog melegítő lámpa is, ami lehetőleg nem az egész terráriumot, csak egy foltot világít meg. Talajnak puha föld kell, díszítésnek mehetnek kövek, nem mérgező növények (pl. levendula, azt jó eséllyel nem fogja megrágcsálni), ágak, de figyelj arra, hogy sehol se tudjon beszorulni vagy felborulni. Egy itató tálka is kell (bár ne lepődj meg, ritkán isznak), ami ne legyen túl mély, bele ne fulladjon. Valami búvóhelyre is szükség lesz, kisállatboltokból tudsz szerezni nagyon szép mű barlangokat. A kisebb teknősöket 3-4, az idősebbeket hetente fürdetni kell langyos vízben. Egy edénybe töltesz annyi vizet, hogy a fejét ki tudja emelni belőle, és ott hagyod egy negyed órára (folytonos felügyelet mellett). Ez a hugykő kialakulásának megelőzéséhez kell.
Kültéren hasonlóak a szabályok (lámpa itt nem kell), annyi, hogy nagyon figyelni kell, hogy a kifutóból ne bírjon kiszökni. A kerítést érdemes mélyre verni, mert van olyan egyed, amelyik ásóbajnoknak képzeli magát. Érdemes hálót rakni a tetejére, hogy a ragadozómadarak és a szomszéd macskája ne tehessen kárt a teknősben. A kifutónak legyen napos és árnyékos része is, hogy tudja szabályozni a testhőmérsékletét. Télire pedig kell egy megfelelő hely, ahol hibernálhatja magát (pl pince).
A táplálás, amit sokan el szoktak rontani, arról írnék még egy kicsit. Gyomnövényekkel kell elsősorban etetni, minél változatosabban, útifű, tyúkhúr, lóhere stb. Pitypangból csak keveset ehet. Télen, ha nincs gyom (bár tyúkhúr szokott nőni) növeszthetsz cserépben lóherét, vagy kaphat rukkolát, esetleg madársalátát. Jégsalátát nem szabad adni (ezt az állatkertek nagyon sokszor elrontják), nincs benne semmi tápanyag. Ritkán kaphat zöldséget, gyümölcsöt, amolyan nasinak, de ez nem fontos, el is lehet hagyni. Fontos még a megfelelő kálcium ellátás, főleg télen, lehet kapni port kisállatboltokban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!