Már évek óta szeretnék teknőst tartani. Sokat olvasgattam a témában, de még mindig van bennem némi bizonytalanság, hogy belevágjak-e?
Tisztában vagyok vele, hogy a teknősök sokkal hosszabb életűek, mint egy kutya vagy macska, így a tartásuk is "nagyobb felelőséggel" jár. Életem nagy részében tartottunk állatokat, de a jelenlegi életem mellett nem tudok bevállalni egy kutya vagy macska (vagy bármilyen másik emlős) tartását.
Egy kisméretű könnyűszerkezetű házban lakok, aminek viszonylag nagyobb (kb. 1300 m2) kertje van (ez a későbbiekben fontos lesz). Azt még nem döntöttem el, hogy melyik teknősfajt válasszam, ezért is fogalmazódott meg bennem, hogy felteszem itt a kérdést, hátha a tapasztaltabb teknősgazdik tudnak tanácsot és ötleteket adni.
A vörösfülű ékszerteknős már évek óta nagy kedvencem, de róla úgy hallottam, hogy nagyon kényes jószág. A terráriuma számára egy 60*70 vagy egy 90*60 cm-es terület áll jelenleg szabadon. Ezek valamelyike megfelelő méretű egy ékszerteknősnek? Van az udvarban egy kb. 2,5*2 m alapterületű mesterséges tavam a kertben. Ha megfelelően körbe van kerítve, hogy a teknős ne szökjön el a tó könyékéről, akkor késő tavasztól nyár végéig/kora őszig lehet kint tartani? Vagy a nyári periódusban hirtelen megindulhat úgy a növekedése, hogy szűkös lesz neki a terrárium? Illetve a tóba tervezek kojokat vagy aranyhalakat telepíteni. Ezeket mennyire tekinti zsákmánynak a teknős? Felejtős ezeknek az együtt tartása?
A görög teknős is nagyon régi "szerelmem". Tudom, hogy szárazföldi faj, ezért "vizes blokkra" nincs szükségük. Számukra is elengedhetetlen a terrárium vagy nagyobb méretű nyúl-/tengerimalac ketrecben is lehet őket tartani? A lakóhelyük ugyanott lenne, mint az ékszerteknős terráriuma (esetleg számukra a földön is ki tudnék alakítani egy viszonylag nagyobb ketrecet). Nyáron kint tartanám egy nagyobb kifutóban az udvarban, már kinéztem a helyet is. Vannak napsütötte és árnyékosabb részek is a területen. Mennyire biztonságos őket kint tartani? Sok a kóbor macska felénk, nem vadásszák le a tekiket?
Szerintetek melyik fajt érdemesebb tartani?
A válaszaitokat előre is köszönöm! :)
Én annyit tennék hozzá, nagyon gindold át, hol veszed meg.
Mi tavaly hataroztuk el, hogy szeretnénk tartani.
Elmentünk a város neves kereskedésébe. Vettünk egyet, szamomra durva áron. Hazavittük, nem evett. Másnap sem. Úszkált, nézelődött, ennyi. 5.nap meghalt.
Visszamentünk a kereskedésbe, nézzük a társai is halálukon voltak. Kiderült, súlyos A vitamin hiányuk volt, esélye nem volt a túlélésre.
Mivel nagyon szerettünk volna, ugy voltunk vele adunk még1 esélyt a dolognak.
Elmentünk egy másik nevesebb kereskedésbe. Fiunk kivalasztott egyet. Én csak arra figyeltem, aktív legyen.
Itthon néztük, egy folt volt a páncélján. Páncélrothadás. Hiába vittük állatorvoshoz, költöttünk rá egy kisebb vagyont, 3hónap alatt elhullott ez is.
Barátnőmék egy totál másik városban vettek, szintén neves kereskedésből. Az övék is 1 hónapot bírt.
Szia!
Nekem van egy kb.56 éves görög teknősöm.Matuzsálem!
92-ben kapták feleségemék,akkor volt állítólag 25 éves,azóta nálunk van.
Tavasztól őszig kint van a kertben(családi ház,de nem tud meglógni)
Ha nem adsz neki egy hétig,akkor sincs gond,a gazokkal elvan.Kákicslevél a kedvence.De adhatsz neki főtt zöldséget,gyümölcsöket.
Szerintem bőven elég neki amúgy pár négyzetméter bekerített hely,ahol mindenképpen legyen bokor,tuja,vagy ami alatt elbújhat.Az ideje nagy részét így tölti.Reggel szeret napozni,szóval napsütötte is legyen a hely.Víz,medence nem kell neki.
Mikor éjjel 8-10°C alá csökken a kinti hőmérséklet,akkor bevesszük különben beássa magát,így védekezik a hideg ellen.
Télen alszik egy műanyag ládában fafogácsban hűvös de fagymentes helyen.
Március-áprisban kel fel.
Nekem az a tapasztalatom,hogy ha altatni akarod télre,akkor kell a hideg (a pincémben 5-10°C van) különben nem alszik be.
Összességében nagyon kevés figyelmet igényel,mondhatni gondozásmentes.🙂
Ha van konkrét kérdésed,kérdezz nyugodtan,megpróbálok válaszolni.
Mi ha nem evett az ékszerteknősünk elvittük állatorvoshoz.
Egy injekció és helyrehozta.
Ő is vitaminhiányt mondott.
3!
Elvittük állatorvoshoz, a 3.napon hogy nálunk volt. Megvettük, életünk első teknőse volt, abban voltunk, hogy új neki a hely.
Másnap hívtam a dokit, 3.nap fogadott minket. Kapott inekciót, mégis belehalt.
1#
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!