Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan tudom egy kéknyelvű...

Hogyan tudom egy kéknyelvű szkinket megszelidíteni ?

Figyelt kérdés
Van egy kb 2-3honapis kis szkinkem szeretnem ha nagyon kezes lenne de mindig puffog tamad hogyan tudom megszeliditeni ?
2022. júl. 5. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szkinkek elég változó természetű, de egyik sem lesz olyan kezes hogy az öledben ülve tévézzen veled.

Anyira lehet kezes mint egy piton vagy más gyík. Nem fogja nagyon keresni a társaságot, de bántani semmi képen nem fog, elfogadja hogy néha piszkálod.


Egyébként egy 2 hónapos példány még nem olyan nagy, nem okoz nagy sebet ha megharap. Nyilván fájni fog talán még vérezni is.


Próbáld meg minél többet beszélni hozzá, hozzá nyúlni és simogatni, hogy megszokja a szagodat. Kézből is megpróbálhatod megetetni, az is segíthet. Legyen egy napi rutinod, amit meg tud szokni. Mondjuk minden nap 4kor benyulsz hozzá, vagy megeteted vagy akármi. Sok házikedvenc igényli hogy mindig ugyan abban az időben egyenek, legyenek kiengedve stb.

Megpróbálhatod kézbe venni, minél többször. Eleinte lehet hogy támadni fog, de könnyen rá fog jönni hogy nincs mitől félnie igazából. Amíg csak szokja hogy kézbe van csak néhány percre vedd ki.

Először csak kézbe veszed, megsimogatod és vissza is teszed, majd adsz neki valami finomságot. Aztán egy pár percig kézbe tartod majd ugyan így, amíg teljesen meg nem szokja hogy ne akarjon megtámadni.

2022. júl. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat már eljutottunk oda hogy kézbe tudom venni persze ez harapás puffogás nélkül nem sikerül egyenlőre folyton megharapna ha benyúlok hozzá a terráriumba akkor puffog de nagyon és támad is. Nagy nehezen kiveszem őt akár félórát is a kezemben van simogatom úgy vettem észre hogy a hátát nem szereti ha simogatom mert nem látja a kezem és fél viszont ha a “torkát” simogatom azt szereti és elég nyugodt is oersze ha abba hagyom felemelem akkor puffog adok neki időt tudom hogy nem megy egyik napról a másikra csak nehéz mert sehol nem találok hasznos infót ezzel kapcsolatban de koszonom a valaszodat
2022. júl. 8. 21:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy hogyan veszed kézbe. Lehet hogy fenyegetve érzi magát, olyan érzése van mintha sarokba szorítanád. Akkor nyilván még fog támadni hogy elmenekülhessen.
2022. júl. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen kis termetű állatokra jellemző, hogy nem szeretik ha felülről nyúlnak rájuk/ feléjük mert a természetben pl a ragadozó madarak is felülről támadnak, jobb ha elé teszed a kézfejed, hogy lássa és szemből, alulról próbálod megfogni. Pl farokvesztő hüllők simán ledobhatják a farkukat is a felülről nyúlsz rá úgy megijed. Kezdetben csak tedd be a kezed elé és tartsd ott pár percig, pár nap után próbáld megfogni. Ha odamegy, érdeklődik a kezed iránt az jó jel. Kézből is megpróbálhatod etetni ahogy fent írták az segíthet. Vagy benyúlás után etesd a lényeg hogy téged párosítson hozzá a kajához. Viszont még a kézhez szoktatható fajok közt is van olyan példány akit sose lehet kézhez szoktatni mert olyan a természete. Azt is tudni kell, hogy az ilyen akciók stresszelik az állatokat, márpedig a sokat stresszelő állat rövidebb ideig él. A hüllők sose fogják szeretni ha fogdossák őket. Nekem pl a két ékszerteknősöm is ég és föld, az egyik kezesbárány még simogatni is lehet és kézből is eszik, a másikat akváriumtakarításkor kivenni is művészet olyan vad.
2022. júl. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!