Ha ennyire sok veszélye/akadálya van a méhészkedésnek, miért éri egyeseknek még mindig meg belefogni a méhtartásba?
Vírusok, baktériumtörzsek, atkák, vegyszerek, klímaváltozás esetleges negatív hatásai, lopás stb...
És akkor még a többi méhészre veszélyt jelentő kezdő méhészek tevékenykedéséről nem is beszéltünk.
Hiába kiemelten fontos, hogy asztalra kerülő élelmiszereink túlnyomó többségét tavasszal méhek porozzák be, de van olyan méhész, akinek élete munkáját tette tönkre egy tiltott vegyszereket használó gazda!
Bár most eléggé keresztbe fsta a kínai ukrajnából származó méz az Eu belső piacát, de ezelőtt elég jól meg lehetett élni belőle. Annyira nem igényel nagy pénzügyi befektetést (nem kell több100 hektár termőföld hozzá, sem hatalmas üzemcsarnok,stbstb). Ahhoz képest szakértelmet viszont nagyon. Aki ért hozzá, belevághat és képes hasznot termelni.
Ez az, ami kezd erősen kérdőjeles lenni az én szememben is. Bár már nem méhészkedek, de volt pár jó évem velük. Szerettem csinálni, hihetetlenül megnyugtató.
Ha az embernek sikerülne háztól eladni, akkor a boltinál jóval olcsóbban, de még mindig jóval a felvásárlási ár fölött tudna haszonra szert tenni. Csak van 1-2 "termelő", aki elrontja a szakma hírnevét, és rányomja a bélyegét sajnos a többségre :\
Méhészkedni csak megszállottan lehet.Én 13évesen kezdtem,44vagyok.Ha a méhek egy deka mézet nem termelnének akkor is lennének méheim.Aki a pénzt látja benne,az jobb ha neki se áll.Ugyanis a méhe csak kölcsönad nekünk.
Azzal viszont nem értek egyet hogy alig kell pénz a méhészethez :)))) Valóban nem kell 100hold föld,de minden cucc megvan egy 150 családos méhészethez,amivel az ember a saját munkáját könnyiti,az akár elérheti a 20-30millió forintot is.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!